tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW S 1000 RR na sterydach. Nowy model będzie miał doładowanie! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW S 1000 RR na sterydach. Nowy model będzie miał doładowanie!

Autor: Raff 2019.08.19, 08:16 2 Drukuj

BMW S1000RR z doładowaniem? Wiele wskazuje na to, że niemiecki koncern szykuje taki właśnie motocykl. Nieco szczegółów ujawniło zgłoszenie patentowe.

Elektryczne doładowanie to pomysł tak prosty, że dziwi jego niewielka popularność. Zamiast spalin czy paska, sprężarka do napędu wykorzystuje silnik elektryczny. Taka forma zasilania nie powoduje efektu zapychania układu wydechowego, nie występuje także zjawisko turbodziury.

__________________________________________

Nie do końca wiadomo, czy BMW zdecyduje się zasilać sprężarkę akumulatorem, czy wykorzysta nowocześniejszy sposób - superkondensator, ładowany podczas mniejszego obciążenia silnika. Dzięki temu maksymalne wykorzystanie mocy doładowania w ogóle nie obciąża silnika.

Szkic patentowy obrazuje dość schematycznie nowy pomysł BMW - sprężarka (28) napędzana silnikiem elektrycznym (24) tłoczy powietrze przez intercooler (18) do komory spalania (11).

Zastosowanie sprężarki podyktowane jest normami ekologicznymi. System ten jest sposobem na uniknięcie pracy silnika na najwyższych obrotach, co powoduje zwiększenie emisji spalin.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę