tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW S 1000 RR na sterydach. Nowy model bdzie mia doadowanie!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW S 1000 RR na sterydach. Nowy model bdzie mia doadowanie!

Autor: Raff 2019.08.19, 08:16 2 Drukuj

BMW S1000RR z doładowaniem? Wiele wskazuje na to, że niemiecki koncern szykuje taki właśnie motocykl. Nieco szczegółów ujawniło zgłoszenie patentowe.

Elektryczne doładowanie to pomysł tak prosty, że dziwi jego niewielka popularność. Zamiast spalin czy paska, sprężarka do napędu wykorzystuje silnik elektryczny. Taka forma zasilania nie powoduje efektu zapychania układu wydechowego, nie występuje także zjawisko turbodziury.

NAS Analytics TAG

Nie do końca wiadomo, czy BMW zdecyduje się zasilać sprężarkę akumulatorem, czy wykorzysta nowocześniejszy sposób - superkondensator, ładowany podczas mniejszego obciążenia silnika. Dzięki temu maksymalne wykorzystanie mocy doładowania w ogóle nie obciąża silnika.

Szkic patentowy obrazuje dość schematycznie nowy pomysł BMW - sprężarka (28) napędzana silnikiem elektrycznym (24) tłoczy powietrze przez intercooler (18) do komory spalania (11).

Zastosowanie sprężarki podyktowane jest normami ekologicznymi. System ten jest sposobem na uniknięcie pracy silnika na najwyższych obrotach, co powoduje zwiększenie emisji spalin.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr