tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Giggerl - klasyk z przyszłości
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Giggerl - klasyk z przyszłości

Autor: Konrad Bartnik 2019.03.26, 15:46 Drukuj

Czy w tytule popełniliśmy błąd? Niekoniecznie. Customowe BMW R nineT "Giggerl" jest jedną z tych maszyn, które stylistycznie łączą bardzo odległe światy.

"Giggerl"  w dialekcie z południowych Niemiec oznacza kurczaka. Jego twórcą jest Bernhardt Naumann, w środowisku customizerów zza Odry znany jako Blechmann, czyli człowiek-cyna. Jego specjalnością jest obróbka metali - z gołej blachy potrafi wyrzeźbić prawdziwe cuda.

NAS Analytics TAG

Bazą dla tego projektu jest BMW R nineT z 2016 roku. Naumann usunął z niego wszystko, oprócz podwozia. Tylną ramę pomocniczą zastąpiła własna, niewielka konstrukcja, dźwigająca wyłącznie pojedyncze siodło z powierzchnią o strukturze plastra miodu i tylną lampę. Mocowanie uchwytu tablicy rejestracyjnej powędrowało w okolice tylnego hamulca.

Znak firmowy Giggerla to potężne aluminiowe nadwozie, przesunięte mocno do przodu i wyklepane ręcznie przez Blechmanna. Metalowe panele pokrywają całą kierownicę, znalazło się w nich również miejsce na lusterka wsteczne i kierunkowskazy. W aluminiowych osłonach znalazł się również cały układ wydechowy.

Maszyna wykończona jest w barwach nawiązujących do rajdowych tradycji BMW. Biało-niebiesko-czerwone pasy są jednak celowo postarzone, tak jakby podróż w czasie odcisnęła na nich swoje piętno. "Giggerl" to custom o bardzo nieoczywistej urodzie, jeśli w ogóle możemy użyć tego określenia. Na pewno jednak nie pozostawia obojętnym, a przecież o to właśnie chodzi w tej całej zabawie.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę