tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Giggerl - klasyk z przyszłości

Giggerl - klasyk z przyszłości

Autor: Konrad Bartnik 2019.03.26, 15:46 Drukuj

Czy w tytule popełniliśmy błąd? Niekoniecznie. Customowe BMW R nineT "Giggerl" jest jedną z tych maszyn, które stylistycznie łączą bardzo odległe światy.

"Giggerl"  w dialekcie z południowych Niemiec oznacza kurczaka. Jego twórcą jest Bernhardt Naumann, w środowisku customizerów zza Odry znany jako Blechmann, czyli człowiek-cyna. Jego specjalnością jest obróbka metali - z gołej blachy potrafi wyrzeźbić prawdziwe cuda.

Bazą dla tego projektu jest BMW R nineT z 2016 roku. Naumann usunął z niego wszystko, oprócz podwozia. Tylną ramę pomocniczą zastąpiła własna, niewielka konstrukcja, dźwigająca wyłącznie pojedyncze siodło z powierzchnią o strukturze plastra miodu i tylną lampę. Mocowanie uchwytu tablicy rejestracyjnej powędrowało w okolice tylnego hamulca.

Znak firmowy Giggerla to potężne aluminiowe nadwozie, przesunięte mocno do przodu i wyklepane ręcznie przez Blechmanna. Metalowe panele pokrywają całą kierownicę, znalazło się w nich również miejsce na lusterka wsteczne i kierunkowskazy. W aluminiowych osłonach znalazł się również cały układ wydechowy.

Maszyna wykończona jest w barwach nawiązujących do rajdowych tradycji BMW. Biało-niebiesko-czerwone pasy są jednak celowo postarzone, tak jakby podróż w czasie odcisnęła na nich swoje piętno. "Giggerl" to custom o bardzo nieoczywistej urodzie, jeśli w ogóle możemy użyć tego określenia. Na pewno jednak nie pozostawia obojętnym, a przecież o to właśnie chodzi w tej całej zabawie.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę