tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zhakowany system bezkluczykowy? Triumph radzi jak tego unikn
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zhakowany system bezkluczykowy? Triumph radzi jak tego unikn

Autor: Raff 2018.09.17, 16:51 1 Drukuj

Motocykle Triumph oraz samochody Tesli i McLarena okazały się podatne na przejęcie sygnału systemu bezkluczykowego. Eksperyment belgijskich naukowców spotkał się z natychmiastową reakcją brytyjskiego producenta.

Badacze z COSIC (Computer Security and Industrial Cryptography), przy pomocy urządzeń odczytujących sygnał radiowy emitowany przez pojazdy i piloty, bez żadnego problemu uruchomili dwa samochody - McLarena i Teslę, oraz motocykl Triumph. Na hacking podatny okazał się jednak tylko najnowszy model Triumpha Tigera 1200, wyposażony w system bezkluczykowy.

NAS Analytics TAG

W największym uproszczeniu, badacze skonstruowali urządzenie, które sczytuje unikalny kod emitowany przez pojazd, następnie robi to samo z pilotem. W tym celu niezbędne jest oczywiście zbliżenie się do osoby, która posiada pilot przy sobie. Następnie na podstawie danych z pilota urządzenie generuje unikalny kod do otwarcia i uruchomienia pojazdu.

Triumph, natychmiast po opublikowaniu wyników eksperymentu, wydał oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że piloty do motocykli tej marki wyposażone są w możliwość ręcznej dezaktywacji sygnału radiowego. Producent zaleca skorzystać z tej możliwości, kiedy motocykl jest pozostawiany na dłuższy czas.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr