tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zhakowany system bezkluczykowy? Triumph radzi jak tego unikn
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zhakowany system bezkluczykowy? Triumph radzi jak tego unikn

Autor: Raff 2018.09.17, 16:51 1 Drukuj

Motocykle Triumph oraz samochody Tesli i McLarena okazały się podatne na przejęcie sygnału systemu bezkluczykowego. Eksperyment belgijskich naukowców spotkał się z natychmiastową reakcją brytyjskiego producenta.

Badacze z COSIC (Computer Security and Industrial Cryptography), przy pomocy urządzeń odczytujących sygnał radiowy emitowany przez pojazdy i piloty, bez żadnego problemu uruchomili dwa samochody - McLarena i Teslę, oraz motocykl Triumph. Na hacking podatny okazał się jednak tylko najnowszy model Triumpha Tigera 1200, wyposażony w system bezkluczykowy.

NAS Analytics TAG

W największym uproszczeniu, badacze skonstruowali urządzenie, które sczytuje unikalny kod emitowany przez pojazd, następnie robi to samo z pilotem. W tym celu niezbędne jest oczywiście zbliżenie się do osoby, która posiada pilot przy sobie. Następnie na podstawie danych z pilota urządzenie generuje unikalny kod do otwarcia i uruchomienia pojazdu.

Triumph, natychmiast po opublikowaniu wyników eksperymentu, wydał oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że piloty do motocykli tej marki wyposażone są w możliwość ręcznej dezaktywacji sygnału radiowego. Producent zaleca skorzystać z tej możliwości, kiedy motocykl jest pozostawiany na dłuższy czas.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr