tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zespoły Dunlop na podium po zaciętym wyścigu Bol d'Or
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Zespoły Dunlop na podium po zaciętym wyścigu Bol d'Or

Autor: Informacja prasowa 2021.09.23, 12:08 Drukuj

Kilka zespołów partnerskich Dunlop znalazło się w czołówce podczas 24-godzinnych wyścigów Bol d’Or w sobotę i niedzielę, a trzy zespoły Dunlop ostatecznie znalazły się w pierwszej szóstce. Wśród nich znalazł się niezależny zespół Moto Ain, który osiągnął najlepszy w historii wynik, zajmując drugie miejsce.

27 spośród 41 zespołów wybrały opony Dunlop. Tym samym marka wkroczyła do 84. edycji francuskiego klasyka jako najlepiej reprezentowany producent opon w stawce. Mistrzostwa Świata FIM Endurance (EWC) pozwalają na rywalizację producentów opon, co oznacza, że ​​zespoły mają swobodę wyboru marki. W wyniku szeroko zakrojonych testów i doświadczenia w wygrywaniu wyścigów, większość zespołów zdecydowała się na współpracę z Dunlopem.

NAS Analytics TAG

Dwa z tych zespołów to wcześniejsi zwycięzcy mistrzostw: BMW Motorrad World Endurance Team i Webike SRC Kawasaki France Trickstar. Po jeździe na najwyższych pozycjach w pierwszej części wyścigu, problemy z silnikiem sprawiły, że oba zespoły fabryczne, wypadły z rywalizacji. Ogromny pech spotkał także wiele innych zespołów w obu klasach, w tym: Wójcik Racing Team, Team 33 Louit April Moto i Team 18 Sapeurs Pompiers CMS Motostore. Wszystkie te zespoły walczyły o miejsca na podium w swoich klasach i cieszyły się stałym, wysokim tempem dzięki gamie slicków Dunlop KR oraz opon rozwojowych.

Podczas gdy kilku z ich rywali odpadło z wyścigu, francuski zespół Yamaha Moto Ain zdołał utrzymać kurs. Gdy wyścig wszedł w ostatnie kilka godzin, zawodnicy Randy de Puniet, Robin Mulhauser i Roberto Rolfo znaleźli się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając prawie wszystkie zespoły fabryczne. Pomimo niewielkiego wypadku, Yamaha YZF-R1 z numerem 96 utrzymała się na drugim miejscu, aby dać dwukrotnemu zwycięzcy FIM Superstock World Cup pierwsze podium w klasie Formuły EWC.

No Limits Racing Team ukończył jako najwyżej sklasyfikowany zespół Dunlop w kategorii Superstock, zajmując trzecie miejsce w klasie i imponujące piąte w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając większość zespołów Formuły EWC. Włoski zespól prowadził w swojej klasie, dopóki nie stał się kolejną drużyną zmagającą się z problemami technicznymi. Ich pozycja wystarczyła, aby zapewnić sobie pierwsze miejsce w Dunlop Independent Trophy.

Zespół VRD Igol Experiences dojechał na metę jako trzeci w Formule EWC i szósty w klasyfikacji generalnej po wielkim wysiłku Floriana Alta, Floriana Marino i Nico Terola, którzy odrabiali starty po wypadku, który znacznie ich opóźnił.

David Auerbacher, szef projektu EWC w Dunlop, powiedział: - Jesteśmy dumni z osiągów gamy opon, które przywieźliśmy na Bol d’Or. Przy zmieniającej się pogodzie i nieprzewidywalnych warunkach nasze zespoły partnerskie używały przez cały wyścig opon slik, na mokre i pośrednich z naszej oferty. Przywieźliśmy opony na każdą sytuację, ale wyścig był wyzwaniem dla każdego zespołu, a także dla nas. Sobotnie popołudnie było cieplejsze niż oczekiwano, a zespoły miały ograniczoną liczbę opon na suchą pogodę z powodu opadów deszczu na początku tygodnia. Prognoza pogody na nocną część wyścigu była nieprzewidywalna, ale zadbaliśmy o wsparcie każdego z naszych zespołów odpowiednią gamą opon.

- To był wyraźnie wyścig na przetrwanie, w którym więcej zespołów wycofywało się niż kończyło, więc gratuluję każdemu zespołowi, który dotarł do mety. Wyrazy uznania w szczególności dla Webike SRC Kawasaki France Trickstar i zespołu BMW Motorrad World Endurance. Obie drużyny walczyły na czele stawki i zasłużyły na szansę walki o podium. Muszę pogratulować Moto Ain imponującego występu, dzięki któremu po raz pierwszy stanęli na podium EWC: ogromny wysiłek tego zespołu. Niezależne zespoły, takie jak Moto Ain i VRD Igol Experiences, które ukończyły z dobrymi wynikami, sprawiają, że EWC są tak wyjątkowymi mistrzostwami i powinni być dumni ze swoich wyników.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę