tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zatrzymanie prawa jazdy poza zabudowanym, pierwszeństwo pieszych. Od kiedy zaczną obowiązywać?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zatrzymanie prawa jazdy poza zabudowanym, pierwszeństwo pieszych. Od kiedy zaczną obowiązywać?

Autor: Raff 2020.01.31, 20:11 2 Drukuj

Prawo jazdy zatrzymywane za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h poza obszarem zabudowanym, rozszerzone pierwszeństwo pieszych i inne nowe regulacje prawne wejdą w życie szybciej niż wielu z nas sądzi.

Ministerstwo Infrastruktury chwali się nowymi regulacjami prawnymi na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Trzy najważniejsze zmiany, czyli:

NAS Analytics TAG

- zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h także poza terenem zabudowanym,
- rozszerzenie pierwszeństwa pieszych także na sytuacje, kiedy zamierzają wejść na przejście,
- ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym nocą z 60 km/h do 50 km/h,

trafiły na specjalne infografiki, prezentowane przez resort. Jak zapowiadają urzędnicy, zmiany, które konsultowane są teraz w ramach tak zwanych uzgodnień międzyresortowych, mogą być wprowadzone już z początkiem lipca tego roku.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę