tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Żandarmeria Wojskowa wesprze policję. Jakie ma uprawnienia wobec kierowców?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Żandarmeria Wojskowa wesprze policję. Jakie ma uprawnienia wobec kierowców?

Autor: Jakub Olkowski 2020.10.28, 15:58 1 Drukuj

Od 28 października, zgodnie z rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego Żandarmeria Wojskowa udzieli wsparcia policji w zakresie ochrony porządku publicznego. Co to oznacza dla kierowców?

Rzecznik prasowy Żandarmerii Wojskowej, ppłk Artur Karpienko przekazał, że od 28 października żołnierze ŻW będą mogli interweniować wobec wszystkich osób nieprzestrzegających zaleceń w czasie epidemii a także sprawdzać przestrzeganie kwarantanny. Jednym słowem w tej kwestii będą mieli uprawnienia identyczne jak policja.

NAS Analytics TAG

Jednak kontrola zwykłego cywila nie może się odbyć bez obecności policjanta. Uprawnienia działają wówczas, kiedy żołnierz ŻW wykonuje czynności w asyście policjanta. A więc możemy spodziewać się patroli mieszanych.

Uprawnienia w takiej sytuacji obejmują także kierowanie ruchem, kontrolę drogową, co ma często miejsce w czasie np. świąt czy uroczystości państwowych, a więc wówczas, kiedy policja odczuwa braki kadrowe.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę