tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja łapie motocyklistów w Karkonoszach. Większość nie jest z Polski. Co z mandatami?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja łapie motocyklistów w Karkonoszach. Większość nie jest z Polski. Co z mandatami?

Autor: Alonzo 2020.10.10, 20:15 7 Drukuj

Akcję przeciw motocyklistom jeżdżącym w nieprawidłowy sposób po parku przeprowadzili funkcjonariusze straży Karkonoskiego Parku Narodowego oraz nadleśnictw w Kowarach i Szklarskiej. Sama jazda motocyklami i quadami jest w parku dopuszczona pod warunkiem, że odbywa się ona po drogach wewnętrznej. Jeżeli jednak wjeżdża się z drogi wewnętrznej do lasu, na szlak górski czy też na przełaj, wtedy jest to niezgodne z prawem i grozi za to mandat od 500 zł do 1000 zł.

Łamiące prawo motocykle i quady niszczą przyrodę oraz przeszkadzają spacerowiczom. Dlatego też służby leśne robią wszystko, by ukrócić proceder jazdy offroadowej po parkach narodowych oraz skutecznie zniechęcić do takich przygód kolejnych amatorów przygód. Działanie to jest zasadne, bo takie zachowanie jest w całej Europie bardzo surowo karane, przez co obcokrajowcy przyjeżdżają na takie atrakcje do Polski. Zatrzymani w weekend w Karkonoszach motocykliści w większości pochodzili z Niemiec.

NAS Analytics TAG

Teraz zatrzymani odpowiedzą przed sądem. Mandat karny w wysokości od 500 zł do 1000 zł w połączeniu z dużą trudnością w ujęciu jeżdżących po parku motocyklistów może być niedostatecznym ostraszaczem dla mieszkańców zachodniej Europy, w tym Niemiec. Jeżeli popatrzymy na różnice w dochodach, to kara 500 zł jest dla Niemca porównywalna do kary 100 zł dla Polaka. Biorąc pod uwagę, że jazda po parku narodowym jest w Europie bardzo surowo karana, przy takiej wysokości mandatu w Polsce nasz kraj staje się okazją do spróbowania jazdy w niedostępnym terenie. 

 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę