tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha XV 920 Cafe Racer. Zoty, a skromny! [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha XV 920 Cafe Racer. Zoty, a skromny! [FILM]

Autor: Barry 2020.06.22, 17:18 1 Drukuj

Krótka historia powstania pięknego customa na bazie Yamahy XV 920 Virago z rocznika 1987. Właściciel włożył w swoje dzieło dużo serca, czasu i pieniędzy, ale satysfakcja ze zrealizowanej wizji jest bezcenna!

Przed wami Yamaha XV 920 Virago w wersji Cafe Racer. Motocykl, w którym z oryginału pozostał już tylko silnik, rama i przeniesienie napędu za pośrednictwem wału…

NAS Analytics TAG

Jakie są typowe problemy z Yamahą XV 920? Czy i jak zabierać się za budowę własnego motocykla, gdzie szukać części i ile to wszystko kosztuje? Tego i wiele więcej dowiecie się z poniższego filmu na temat przerobionej XV 920 z rocznika 1987:

Yamaha XV 920 Virago z lat 80. nie była nigdy modelem szczególnie popularnym. Prawdopodobnie większość z was kojarzy modele Virago 535, 750 oraz 1100, ale już niekoniecznie XV 920. Druga sprawa, że cafe racer Tomka w żaden sposób nie przypomina teraz oryginalnej Yamahy Virago. Wprawne oko rozpozna tylko po wyglądzie charakterystyczny silnik z pięknym użebrowaniem.

Co ciekawe, nawet sam właściciel nie miał okazji pojeździć na oryginalnej XV 920 jeszcze przed przeróbką, bo razem z bratem i tatą zabrał się za wprowadzanie modyfikacji natychmiast po zakupie.

W głowie od początku była wizja. Wystarczyło tylko i aż tę wizję wcielić w życie. Budując sobie wymarzony motocykl trzeba spędzać wiele godzin nie tylko w garażu, czy warsztacie, ale też przed komputerem, poszukując odpowiednich części i elementów potrzebnych do realizacji planu. Dotyczy to zarówno przerabiania Yamahy XV 920, jak i każdego innego motocykla. Przyda się zatem dużo cierpliwości.

Na przykładzie historii Tomka i jego przerobionej Yamahy widać, jak duże mogą być różnice w cenach za ten sam element w różnych źródłach. Jedne części do tego projektu były zamawiane z Chin, inne z Indii, a jeszcze inne ze Stanów Zjednoczonych. Nie obyło się również bez samodzielnego wykonywania niektórych elementów, oczywiście z pomocą przyjaciół. Jeśli budujecie swój motocykl, znajomy z dostępem do obrabiarki numerycznej, czy drukarki 3D, to prawdziwy skarb!

Yamaha XV 920 Virago, jaką zobaczyliście na filmie, to owoc wielu godzin przemyśleń, pracy oraz poszukiwań. W dodatku to projekt wciąż niedokończony (pozostaje kwestia akumulatora i znalezienia dla niego dyskretniejszego miejsca).

EDIT: Tomek nie kłamał mówiąc w filmie, że dla niego najważniejszy jest sam proces tworzenia. Niedługo po nagraniu powyższego materiału prezentowana Yamaha XV 920 w wersji cafe racer znalazła nowego właściciela.

Kolejne odcinki z cyklu "Barry na używkach" w każdą sobotę o poranku na kanale Barry moto, zapraszam! 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr