tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha Tricity 300 coraz bliżej. Zobacz wizualizacje patentowe
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha Tricity 300 coraz bliżej. Zobacz wizualizacje patentowe

Autor: Raff 2019.04.25, 10:35 Drukuj

Pamiętacie prototyp Yamahy 3CT z zeszłorocznych targów EICMA? Nowa wersja modelu Tricity, wyposażona w silnik o pojemności 300 cm3, jest w fazie przygotowań do produkcji.

Amerykański portal motorcycle.com ujawnił wizualizacje patentowe złożone przez Yamahę w Urzędzie ds. Własności Intelektualnej Unii Europejskiej. Wynika z nich jasno, że producent pracuje nad zaprezentowanym prototypem 3CT w formie, w jakiej mogliśmy oglądać go na targach w Mediolanie.

NAS Analytics TAG

Kształt przedstawiony na wizualizacjach wydaje się niemal identyczny jak w prototypie. W przedniej części pozostawiono charakterystyczny duży dziób przykrywający mechanizm pochylanych kół przednich. Nie będzie on tak skomplikowany jak ten w Nikenie - konstrukcyjnie podobieństw należy szukać raczej w pierwszej generacji Tricity.

Różnice między prototypem 3CT a szkicami widać tylko w wysokiej przedniej szybie i elementach niezbędnych do uzyskania homologacji: lusterkach, kierunkowskazach, błotniku i mocowaniu tablicy rejestracyjnej.

Prototyp 3CT, zaprezentowany w Mediolanie, wyposażony był w silnik Blue Core o pojemności 292 cm3 i mocy 27 KM, dokładnie ten sam, który napędza model XMax 300. Spodziewamy się, że ta właśnie jednostka napędowa trafi również do 3CT.

Na wizualizacjach można dostrzec wystający z prawego podestu pedał. Być może jest to po prostu hamulec nożny, wymagany w niektórych krajach, ale może to również być blokada przechyłu, umożliwiająca zachowanie pionu podczas zatrzymania pojazdu bez konieczności podpierania się nogą. Podobne rozwiązanie funkcjonuje w modelu Piaggio MP3.

Nie wiadomo czy Yamaha zdecyduje się pozostawić dla wersji handlowej nazwę 3CT, czy nazwie nowy jednoślad po prostu Tricity 300. Więcej dowiemy się zapewne z końcem roku, kiedy odbędą się targi EICMA.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę