tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha FZ750 2020? Czy Iwata wskrzesi swoj wielk gwiazd lat 80?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha FZ750 2020? Czy Iwata wskrzesi swoj wielk gwiazd lat 80?

Autor: Raff 2020.05.29, 11:14 2 Drukuj

Czy Yamaha przypomni swoją wielką gwiazdę z lat 80. - model FZ750 w nowej wersji? Tak twierdzą japońscy dziennikarze, a pomysł ten wydaje się więcej niż możliwy.

Lata 80. to okres niekwestionowanej dominacji motocykli japońskich. Producenci z Kraju Kwitnącej Wiśni dosłownie bombardowali rynek coraz to nowymi modelami, przyprawiając producentów europejskich o nieustającą depresję. Aż dziwne, że dziś tak chętnie nawiązują dziś do swoich wcześniejszych tradycji, zamiast do okresu wielkiej chwały.

NAS Analytics TAG

Wiele jednak wskazuje na to, że ten trend zacznie się powoli odwracać. W dobrze znam znanym magazynie Young Machine pojawił się ciekawy koncept, zbudowany na niekwestionowanym przeboju Yamahy - MT-09, nawiązujący do zaprezentowanego w 1985 roku FZ 750. Pierwowzór napędzany był 4-cylindrowym, 5-zaworowym silnikiem o mocy 106 KM, pozwoliła rozpędzić się do maksymalnej prędkości ponad 230 km/h, co dla motocykla o takiej pojemności było wówczas wartością rekordową.

Jeśli Yamaha faktycznie zdecyduje się odświeżyć własną legendę sprzed lat, to z pewnością nie wyposaży jej w silnik 750 cm3. Jak wspomniałem, motocykl zostanie zbudowany w oparciu o MT-09, a zatem do napędu posłuży trzycylindrowy silnik rzędowy o mocy 115 KM. Tym, co się zmieni, będzie tylko pakiet stylistyczny. Zobaczymy kilka detali nawiązujących do protoplasty, miejmy nadzieję, że będą wśród nich charakterystyczny przedni reflektor i zadupek.

Nie ma jednak co biadolić, w końcu trzycylindrówce Yamahy nie można nic zarzucić. Miejmy nadzieję, że cena będzie niewygórowana, jak przystało na serię MT. Motocykl, jeśli rzeczywiście powstanie, zobaczymy najwcześniej podczas targów EICMA.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr