tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dlaczego skuter T-Max jest droszy od Tracera 900? Yamaha odpowiada!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dlaczego skuter T-Max jest droszy od Tracera 900? Yamaha odpowiada!

Autor: Janusz Bbenek 2020.05.11, 12:39 1 Drukuj

W wywiadzie dla włoskiego magazynu "Motociclismo" dyrektor marketingu i sportów motorowych Yamaha Motor Europe Paolo Pavesio wyjaśnił, skąd wzięła się wysoka cena sportowego maxiskutera T-Max. Odniósł się także do konkurencyjnej Hondy X-ADV i możliwości stworzenia podobnego ‘offroadowego" modelu na bazie T-Maxa. 

O ile nieprodukowany już Suzuki Burgman 650 z pewnością jeszcze długo nie straci tytułu króla luksusu, to Yamaha T-Max od niemal 20 lat jest symbolem maxiskutera o sportowym charakterze. Model ten, mimo bardzo wysokiej ceny, pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się pojazdów w swoim segmencie. W krajach, gdzie maxiskutery są bardzo popularne mocno depcze mu jednak po piętach skuterowy SUV w postaci Hondy X-ADV. Paolo Pavesio z Yamahy wyjaśnia, skąd wzięła się wysoka cena T-Maxa oraz czy jest szansa na offroadowy skuter na jego bazie. 

NAS Analytics TAG

Ceny modeli z rodziny T-Max są skutkiem efektu skali. Jednym z sekretów sukcesu naszej linii motocykli jest opracowanie wspólnych platform. Z rzędowymi silnikami 700 i 900 cm3 oraz dwiema ramami do każdego z nich produkujemy łącznie 8 modeli. To bardzo optymalizuje koszty i zapewnia wysoką wydajność. Gdy masz silnik i podwozie na wyłączność dla jednego produktu, koszty przemysłowe rozkładają się w inny sposób. Dlatego T-Maxy są droższe od np. Tracera 900. 

Pojawienie się Hondy X-ADV nie wpłynęło na rozwój T-Maxa. Dobrze znamy naszych klientów i wiemy czego chcą. Słabsze wyniki sprzedaży modelu po 2017 roku wzięły się z częściowej utraty mocno sportowego charakteru naszego skutera, do którego wracamy w roku modelowym 2020 dopracowując silnik i zawieszenie. Klienci na T-Maxa są bardzo lojalni, kiedy dostają to, czego oczekują. Ponad 50% z nich wraca i wymienia go na nowszy model. Musimy go tylko stale rozwijać, zachowując znane od 19 lat sportowe DNA.

Uważam Hondę X-ADV za bardzo inteligentny projekt. Ma wysoką kanapę, mocne podwozie i szeroką kierownicę znane ze świata maxi-enduro, jest pierwszym skuterowym SUV-em, na który znalazło się miejsce na rynku. T-Max pozostaje jednak moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem w kwestii szybkiego transportu w mieście i poza nim. Silnik, sportowe podwozie i skrzynia CVT to rozwiązania, którym pozostaliśmy wierni, bo uważamy je na najlepsze. T-Max prowadzi się absolutnie wyjątkowo.

Czy zbudujemy własnego crossovera na bazie T-Maxa? W naszym DNA nie ma robienia czegoś, co zrobili już inni. Jest jednak jasne, że na zmieniającym się rynku hybryd motocykli i skuterów jest dużo miejsca na nowe rzeczy. Dużo o tym myślimy, dużo planujemy. Paleta modeli T-Max nie rozszerzy się jednak co najmniej przez kolejne dwa lata. 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr