tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyniki trzeciej rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie

Wyniki trzeciej rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie

Autor: Dominika Jochymska 2020.08.31, 16:44 Drukuj

To już po raz trzeci w tym sezonie zawodniczki i zawodnicy stanęli na starcie Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Tym razem gospodarzem rozgrywek był Klub Motorowy Chojna.

W klasie MX Kobiet w obu wyścigach najszybsza była Karolina Jasińska. Druga dwukrotnie metę przejeżdżała Anna Oleśniewicz. Trzecie miejsce zajęła Agata Stachowiak. W takiej też kolejności zawodniczki stanęły na podium.

W klasie MX65 wyścig pierwszy to zacięty pojedynek trójki zawodników. Eryk Farański, Karl von Głowacki i Jakub Gera walczyli do końca o zwycięstwo. Pomiędzy pierwszym na mecie Farańskim, a trzecim Gerą, była tylko sekunda różnicy! Karl von Głowacki wpasował się pomiędzy nich na drugiej pozycji ze stratą około pół sekundy do zwycięzcy. Wyścig drugi należał do Karla von Głowackiego, który ukończył ściganie jako pierwszy z przewagą sześciu sekund nad Erykiem Farańskim. Tym razem trzeci na mecie był Ralf Zinko, a Jakub Gera był czwarty. W klasyfikacji zawodów pierwsze miejsce zajął von Głowacki, drugie Farański, a trzecie Gera.

W Klasie MX85 dominował zwycięzca pierwszej rundy Mistrzostw Polski w klasie MX85, Bartosz Jaworski. Dwa wygrane wyścigi i pierwsze miejsce w klasyfikacji dnia pokazują, że zawodnik MX Lipno jest w bardzo dobrej formie. Dwukrotnie jako drugi metę przejeżdżał Kacper Andrzejewski. W pierwszym wyścigu jako trzeci na metę dojechał Szymon Chludziński, a w drugim wyścigu Jakub Kowalski i to właśnie on zajął trzecie miejsce w klasyfikacji zawodów.

W klasie MX Junior w obu wyścigach pierwsza trójka przejeżdżała metę w tej samej kolejności. Kacper Chrostowski pierwszy, Kacper Stokowski drugi i Paweł Zarzecki trzeci. I dokładnie tak samo wyglądało podium po dniu zmagań.

W klasie MX Open w pierwszym wyścigu Krzysztof Kudłaty dojechał do mety jako pierwszy. Za nim uplasował się Lubomir Sobol na drugim miejscu oraz Damian Azmin na trzecim. Wyścig drugi to z kolei wygrana Arkadiusza Pryka. Drugie miejsce wywalczył Damian Azmin, a Krzysztof Kudłaty był trzeci. Na podium zawodnicy stanęli w kolejności Krzysztof Kudłaty (1-3), Arkadiusz Pryk (4-1) i Damian Azmin (3-2).

W klasie MX Masters, z kompletem punktów wyjechał Radosław Matuszczak. Grzegorz Jankowiak (2-3) i Andrzej Szalbierz (3-2) wymieniali się na pozycjach drugiej i trzeciej. W klasyfikacji dnia Matuszczak pierwszy, Szalbierz drugi, a Jankowiak trzeci.

Szczegółowe wyniki zawodów można znaleźć na STRONIE.

Zdjęcia: Chojna24.pl