tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyniki Mistrzostw Strefy Polski Pó³nocnej i Zachodniej w Motocrossie

Wyniki Mistrzostw Strefy Polski Pó³nocnej i Zachodniej w Motocrossie

Autor: Dominika Jochymska 2020.08.03, 11:45 Drukuj

Wreszcie stało się! W miniony weekend oficjalnie wystartowały rozgrywki w Motocrossie. 2. sierpnia pojechały dwie strefy: północna i zachodnia.

Pierwsza runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej odbyła się w Lipnie i była dość mocno obsadzone zawodnikami, których na co dzień widujemy w Mistrzostwach Polski w Motocrossie.

W klasie MX Kobiet dominowała Julia Jarmołkowicz, która z wynikiem 1-1 zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji zawodów przed Oliwią Wiśniewską i Hanną Szczucińską.

W klasie MX65 triumfował Hubert Biżek z KM Cross Lublin. Drugie miejsce wywalczył reprezentant gospodarzy Kacper Bereziecki, a trzecie Szymon Kordalski (MK Lidzbark Warmiński).

W klasie MX85 pokaz świetnego ścigania dali Jakub Kowalski i jego klubowy kolega Mieszko Polnar. Zwodnicy szli koło w koło i zdecydowanie było na co popatrzeć. Ostatecznie pierwsze miejsce w obu wyścigach i tym samym w klasyfikacji zawodów do mety dowiózł Jakub Kowalski. Mieszko był drugi, a trzecie miejsce zajął Jan Rompkowski.

W klasie MX Junior nie do pokonania był Damian Zdunek. Drugie miejsce zajął Paskal Myhan, a trzecie Wiktor Rafalski.

Mocno obsadzona była klasa MX Open. W pierwszym wyścigu triumfował Jakub Barczewski przed Karolem Kruszyńskim i Gabrielem Chętnickim. Na trzech kolejnych miejscach uplasowali się: Karol Kędzierski, Maciej Zdunek i Łukasz Kędzierski. Kuba Barczewski utrzymał swój rezultat także w drugim wyścigu i metę przejechał jako pierwszy. Kolejni byli: Gabriel Chętnicki i Karol Kędzierski. Łukasz Kędzierski tym razem był czwarty, Karol Kruszyński dziewiąty, a Maciej Zdunek nie wystartował. W klasyfikacji zawodów Barczewski pierwszy, Chętnicki drugi, a Karol Kędzierski trzeci.

W klasie MX Masters całe podium należało do gospodarzy. Dwukrotnie pierwszy na mecie meldował się Marcin Kawczyński i z takim rezultatem ukończył zawody. Drugi był Oleksandr Korolov, a trzeci Mariusz Ogrodowicz.

Druga runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej odbędzie się 30. sierpnia w Ornecie.

Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej pojechały w Opatówku. Tutaj również nie zabrakło zawodników, którzy regularnie startują w MXMP oraz zagranicą.

W klasie MX Kobiet najszybsza była Anna Oleśniewicz. Drugie miejsce zajęła Agata Stachowiak, a trzecie Milena Polega, która w obu wyścigach toczyła walkę o trzecię pozycję z Sandrą Śron.

W klasie MX65 nie do pokonania był Dawid Zaremba. W ostatnich tygodniach Dawid święci również triumfy w Mistrzostwach Czech Juniorów. Tam również jest, póki co, nie do pokonania. Oby tak dalej! Drugie miejsce zajął Michał Psiuk, a trzecie Eryk Farański.

Klasa MX85 to świetne dwa występy Olafa Włodarczaka, który z Opatówka wyjechał z kompletem punktów. Drugie miejsce zajął goniący Olafa w obu wyścigach, Bartosz Jaworski, a trzecie Piotr Kajrys.

W klasie MX Junior bezbłędnie pojechał Marcin Bandosz, który dwukrotnie samotnie przekraczał metę. Drugie miejsce zajął Kacper Chrostowski, a trzecie Norbert Wojciechowski.

W klasie MX Open w pierwszym wyścigu było bardzo blisko, ale Krzysztof Kudłaty zdołał przejechać metę jako pierwszy przed Damianem Azminem i Karolem Pawlakiem. Różnica pomiędzy pierwszym, a trzecim zawodnikiem wyniosła zaledwie 3,35 sekundy. W drugim wyścigu ponownie triumfował Kudłaty, a Arkadiusz Pryk, siedząc mu na kole był drugi. Różnica pomiędzy zawodnikami wyniosła zaledwie 0,811 sekundy. Trzecie miejsce wywalczył Damian Azmin. W klasyfikacji zawodów pierwsze miejsce zajął Krzysztof Kudłaty, drugie Damian Azmin, a trzecie Arkadiusz Pryk.

W klasie MX Masters, komplet punktów zgromadził Radosław Matuszczak. Drugi w obu biegach, a tym samym w klasyfikacji zawodów, był Andrzej Szalbierz, trzecie miejsce zajął Grzegorz Jankowiak.

Druga runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej odbędzie się już 15-16 sierpnia w Obornikach Wielkopolskich przy okazji rozgrywania pierwszej rundy Pucharu Polski w Motocrossie. Natomiast Mistrzostwa Strefy Polski Centralnej wystartują w najbliższy weekend w Przybyszowach.