tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wochy od podeszwy - wyprawa Ani Jackowskiej dobiega koca
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wochy od podeszwy - wyprawa Ani Jackowskiej dobiega koca

Autor: Informacja prasowa 2013.06.25, 12:59 2 Drukuj

Ania Jackowska, podróżniczka i autorka dwóch książek "Kobieta na Motocyklu" i "Samotnie przez Bałkany" jest już w Polsce. W czasie całej podróży przemierzyła ponad 8000 kilometrów.  

Ania pojechała do Włoch motocyklem BMW F700 GS, który sprawdził się zarówno na długich trasach jak i bardzo krętych drogach. Opony Metzeler Tourance Next spisały się dokonale podczas wielu tysięcy kilometrów, zarówno w silnym deszczu jak i w upale, na różnych nawierzchniach. Motocykl BMW i opony Metzeler po raz kolejny okazały się idealnym połączeniem, zapewniającym bezpieczeństwo, niezawodność i komfort, tak ważne w trakcie dalekiej podróży.

NAS Analytics TAG

Ostatnie dwa tygodnie wyprawy upłynęły na eksplorowaniu Sycylii, krainy soli, winnych lodów i azteckiej czekolady. Po krótkim pobycie w Palermo, Ania udała się w stronę Trapani, gdzie w prostokątnych zbiornikach, z wody morskiej krystalizuje się sól, by kolejny przystanek zaplanować w czekoladowym raju jakim jest Modioka

"Burzliwa historia i azteckie receptury tworzą ten wyjątkowy przysmak. Masa kakaowa, cukier i naturalne przyprawy. W ogromnych kadziach miesza się gęstą, ciemną masę i dodaje wanilię, cynamon, paprykę pepperoncino, a nawet sól z Trapani. Szlak niespotykanych dotąd smaków doprowadza mnie do Ragusy. Tu znajduję winne lody o smaku Muscatu i orzeźwiającego Passito. Jak to dobrze, że po jednej porcji, można bez winy wsiąść na motocykl i pojechać dalej. Dla ostrożnych ale i odważnych, lody o smaku oliwy z oliwek. Poproszę o dokładkę!"- opisuje na swoim fanpage'u podróżniczka.

Kolejny przystanek to Etna, która nie była dla Ani życzliwa. Nad wulkanem zgromadziły się ciemne chmury. Do konfrontacji wulkanicznych temperamentów udało się doprowadzić dopiero na szczycie Stromboli, gdzie motocyklistka weszła nocą.

"Podeszwa włoskiego buta i leżąca u jej stóp Sycylia wyznaczają swoje własne trendy. Surowe ale pełne kolorów, nieraz chaotyczne i nieregularne, ale nie da się przejść obok nich obojętnie. Ostre słońce, silne temperamenty mieszkańców i wielokulturowość południa tworzą piękny mariaż."

Podróż można było śledzić dzięki systemowi monitoringu AutoGuard, który był zamontowany w motocyklu Ani, dało to możliwość bieżącej obserwacji położenia, ale również zapewniało bezpieczeństwo w trakcie wyprawy. Wśród partnerów podróż nie mogło zabraknąć Polskiego Związku Motorowego, który wspiera wyprawy Ani niemalże od samego początku.

Sponsorzy wyprawy: Metzeler, Autoguard, BMW Group Polska, Sinnet oraz Partner: Polski Związek Motorowy. Wsparcia sprzętowego wyprawy udzieliły firmy: Canon Polska oraz Camonboard.pl.

Relację z podróży można nadal śledzić na stronie www.aniajackowska.pl, jak również na portalu zwierciadlo.pl, scigacz.pl oraz newsauto.pl

Więcej inforamcji na www.aniajackowska.pl oraz na facebook'u - Kobieta na Motocyklu

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Autor:x 25/06/2013 13:45

PZM jest bardzo aktywny...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr