tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polskie Zachwyty Motocyklowe
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polskie Zachwyty Motocyklowe

Autor: Informacja prasowa 2016.05.11, 14:06 Drukuj

Ciągnie nas w świat, jeździmy odkrywać dalekie miejsca. Czasem nie doceniamy tego co obok nas. "Fascynuje mnie Świat, fascynują inne kultury i chcę je poznawać ale chciałabym wreszcie zobaczyć to co mam w zasięgu dwóch godzin jazdy i i …baku motocykla" - mówi podróżniczka Ania Jackowska.

Stąd pomysł na "Polskie Zachwyty Motocyklowe" - cykl jednodniowych wyjazdów motocyklowych, propagujących turystykę motocyklową.  Każdy wyjazd zaczyna się w Warszawie i każdy ma swój cel - oprócz radości z jazdy motocyklem w planach jest  zwiedzenie ciekawego muzeum, lokalna atrakcja.  Chciałabym zintegrować środowisko ludzi jeżdżących na motocyklach, otwartych na turystykę, kulturę, ludzi ciekawych świata. 30 kwietnia "Zachwyty Motocyklowe" dojechały na "Turniej Rycerski w Iłży". Dokładnie w 1050 rocznicę Chrztu Polski, na Zamek w Iłży, gdzie w 966 roku zatrzymali się Mieszko I i Dobrawa, zjechali wojowie, kupcy, damy. Motocykliści całkiem naturalnie wpisali się w ten krajobraz.

NAS Analytics TAG

W ruinach zamku można było przenieść się w inny czas, na chwilę oderwać się od rzeczywistości, wejść na basztę, spojrzeć na okolicę z innej perspektywy i zachwycić się okolicą Podróż do Iłży, dzięki Kołu Gospodyń Wiejskich "Walentynki" miała wymiar kulinarny. Tradycyjne polskie potrawy w najlepszym, domowym wykonaniu dodały wszystkim sił na kolejne, chłodne 200 km. Niespieszna podróż bocznymi drogami pokazała jak piękne jest Mazowsze - drogi poprowadził przez mazowieckie sady, lasy, wioski z drewnianymi chatami. To był dobry dzień - jednogłośne stwierdzili uczestnicy, zupełnie przypadkowe osoby, które zgłosiły swój udział w wydarzeniu na Fan Page’u Ani Jackowskiej - Kobieta na motocyklu. - Niesamowite jest to, że poznajemy się w dniu wyjazdu, pijemy kawę a potem przez cały dzień świetnie się bawimy. I potrafimy dogadać mimo różnicy wieku, różnych motocykli. A kiedy wracamy, mamy nadzieję, że to nie ostatni wspólny wyjazd.

Mimo wybranego celu, jazda jest dużą improwizacją. - Jadę tam, gdzie sama nie byłam, nieraz wybieram drogi zupełnie intuicyjnie, wspólnie odkrywamy okolicę -  taki jest urok podróży - podkreśla Ania Jackowska. - Co więcej uczestnicy do ostatniej chwili nie wiedzą gdzie ich zabiorę. Projekt ma charakter cykliczny - wyjazdy odbywać się będą raz w miesiącu od kwietnia do października. Udział jest bezpłatny. Informacje o kolejnych wyjazdach znajdziecie na FB:Kobieta na motocyklu. Projektowi patronuje Polski Związek Motorowy. Wsparcie sprzętowe BMW Motorrad Polska.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr