tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 "Polskie Zachwyty Motocyklowe" - warszawski motocyklowy klasyk, czyli jednodniowy wypad do Kazimierza Dolnego nad Wis
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 950
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 420
NAS Analytics TAG

"Polskie Zachwyty Motocyklowe" - warszawski motocyklowy klasyk, czyli jednodniowy wypad do Kazimierza Dolnego nad Wis

Autor: Ania Jackowska 2016.12.19, 16:11 Drukuj

Do kolejnego sezonu jeszcze parę miesięcy. Planując przyszłoroczne, motocyklowe wypady, może przyda się Wam relacja z jednej z edycji "Polskich Zachwytów Motocyklowych".

23 lipca 2016 roku, "Polskie Zachwyty Motocyklowe" po raz kolejny wyruszyły z Warszawy odkrywać piękno Polski. - Jedziemy do Kazimierza! Urokliwy Kazimierz Dolny to popularny cel wyjazdów turystycznych, mieszkańców rożnych regionów Polski i wielu motocyklistów było tam nie raz. W sobotni poranek, na miejsce spotkania przyjechały osoby, które Kazimierz nad Wisłą znają lecz mimo wszystko zdecydowały się pojechać do niego ponownie. To chyba znak, że "Polskie Zachwyty Motocyklowe" zaczynaj być kojarzone z wartością dodaną - odrywaniem nowego w miejscach niejednokrotnie już znajomych oraz ciekawie spędzonym czasem w dobrym towarzystwie. Przynajmniej taką mam nadzieję. A skoro na miejsce zbiorki przyjeżdżają również osoby, które nie mogą jechać a po prostu chcą się przywitać i wypić razem kawę, to znak że "Polskie Zachwyty Motocyklowe" jadą w dobrym kierunku.

NAS Analytics TAG

A więc w drogę! "Nadwiślanka" powitała nas remontem. Improwizowany przez nas trasa objazdu poprowadziła przez mazowieckie wioski i pola, wśród sadów uginających się pod ciężarem wiśni. Boczne drogi wymusiły wolniejszą jazdę ale zachwyciły. Pomknęliśmy dalej przez lasy, z widokiem na Wisłę,  jedną z piękniejszych tras łączących województwo mazowieckie z lubelskim.

Jest takie miejsce, na tej drodze, przez które większość zmotoryzowanych szybko przejeżdża, chociaż kierunkowskazy sugerują aby się w nim zatrzymać. Gołąb - wieś położona między Dęblinem a Puławami. Oprócz odrestaurowanego kościoła renesansowego i domku loterańskiego, Gołąb skrywa prawdziwą perełkę - Muzeum Rowerów Nietypowych. Warto się tu zatrzymać, warto poświecić co najmniej godzinę aby poznać pasję wyjątkowego człowieka - Józefa Majewskiego. Kustosza i jednoczenie konstruktora tych niecodziennych i nieraz zaskakujących pojazdów. W trakcie prezentacji pan Józef, pokazując prace swoje i swoich uczniów,  udowodnił że pomysłowość ludzka nie ma granic. A dzięki pracy, poświeceniu i konsekwencji można te pomysły realizować. Zatrzymajcie się koniecznie w Gołębiu aby posłuchać historii Pana Józefa. Potem możecie jechać dalej.

Kazimierz Dolny tego dnia pachniał lawendą. Iga Sarzyńska, założycielka Pracowni Artystycznej Sarzyński, organizowała "Lawendowe Love" - imprezę plenerową z lawendą w tle. W lawendowej aurze opowiedziała nam historię swoich dziadków i powstania znanej w całej Polsce piekarni wypiekającej słynne kazimierskie koguty. Historia piekarnicza rodziny Szarzyńskich kultywowana jest przez kolejne pokolenia, a lokalne nadal wyroby podbijają serca gości. 

Ciekawość poprowadziła nas dalej na południe, do oddalonego kilka kilometrów kamieniołomu, skąd roztaczał się piękny widok na Wisłę i zamek w Janowcu. Promem w Bochotnicy przeprawiliśmy się na drugi brzeg.  I tu zaczął się początek końca naszej podróży.

"Polskie Zachwyty Motocyklowe" zyskują wśród motocyklistów coraz większą popularność. I bardzo się cieszę. Oczywiście "Jedziemy dalej!". Sporo jeszcze przed nami. Do zobaczenia!

Ania Jackowska

FB: Kobieta na motocyklu

Współorganizatorem projektu jest Polski Związek Motorowy

Partner sprzętowy: BMW Motorrad Polska

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka podroze 950
    NAS Analytics TAG
    na gr