tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 "Polskie Zachwyty Motocyklowe" w Muzeum Motoryzacji w Nieborowie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

"Polskie Zachwyty Motocyklowe" w Muzeum Motoryzacji w Nieborowie

Autor: Ania Jackowska 2016.06.15, 13:01 Drukuj

12 czerwca, odbyła się II edycja "Polskich zachwytów motocyklowych" - któremu patronuje Polski Związek Motorowy. Tym razem Ania Jackowska - Kobieta na motocyklu, zabrała grupę motocyklistów w podróż w czasie. Pięknymi drogami Mazowsza, unikając popularnych tras, motocykliści dojechali do Nieborowa, które od niedawna skrywa prawdziwą, motoryzacyjną perłę - Muzeum Motoryzacji. To wyjątkowe miejsce,  to efekt sentymentu właściciela do motoryzacji z minionej epoki. W muzeum znajduje się kilkadziesiąt samochodów, około stu motocykli, traktory, samolot Iskra, przedmioty gospodarstwa domowego oraz zabawki z lat minionych, książki, czasopisma, zdjęcia, plakaty. Zbiory z każdym miesiącem rozrastają się i przybywają kolejne eksponaty. Każdy z nas nieraz wzruszył się na widok swojego "pojazdu z dzieciństwa" którym podróżowali nasi dziadkowie, ojcowie i my sami, mając kilka lat. Czerwony fiat 126 w wersji Cabrio, historyczne Zundapp, WSK, BMW, piękna OSA, "komary", które dostawaliśmy na komunię. Kolekcja jest bardzo bogata, wywołuje wiele, dobrych emocji i warto poświęcić trochę czasu na jej niespieszne zwiedzanie.

NAS Analytics TAG

Z Nieborowa, drogą prowadzącą przez sielskie Mazowsze, idealną do motocyklowych wojaży, grupa dojechała do Sannik. Mała przerwa w podróży i spacer po zespole Pałacowo - Parkowym, który niegdyś zainspirował i zachwycił Fryderyka Chopinina. Przez blisko dwa miesiące - od lipca do września - był on gościem pochodzącej aż z Pomorza rodziny Pruszaków, którzy wybudowali pałac ok. 1793 r.  Będąc w Sannikach, Chopin pracował nad dwoma utworami:Rondem C-dur i Trio g-moll - kompozycja na skrzypce, wiolonczelę i fortepian. W Sannikach Fryderyk Chopin pracował nad II, III, IV częścią tegoż utworu. Prawdopodobnie Trio g-moll był zapowiedzią późniejszego arcydzieła - Sonaty g-moll. Lubimy Chopina i lubimy dźwięk motocyklowego silnika, ale przekonaliśmy się że nieraz warto posłuchać inspirującej ciszy. A potem relaks w czystej, motocyklowej postaci. Motocykle, natura, piękna pogoda. Przez pola truskawek i kwitnącego rzepaku, owocowe sady i kipiące zielenią tereny zalewowe, dojechaliśmy nad samą Wisłę. Trudno się tu rozpędzić, ale łatwo zauroczyć widokami. Dopiero tutaj przypomnieliśmy sobie że na pewno ta wyprawa się przedłużyła, że czas wracać do domu i że dzisiaj reprezentacja Polski gra mecz z Irlandią. I niby nam się spieszyło, ale gdy przyszło do wybierania drogi powrotnej to każdy chciał jechać tą dłuższą ale ładniejszą. Czyli chyba, to był udany dzień.

Podróżujemy, zwiedzamy i odkrywamy ciekawe miejsca i dobrze się bawimy. Takie są "Polskie Zachwyty Motocyklowe" organizowane przez Anię Jackowską i PZM. Trasy są zaplanowane, ale zawsze zostawione jest miejsce na improwizację. Bo o to chodzi w podróży. Żeby nie była za bardzo ułożona, a dawała uczestnikom element zaskoczenia, poznania i radości.

Partnerzy projektu: Polski Związek Motorowy i BMW Motorrad Polska.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr