tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ania Jackowska w drodze do Inchcape Rock
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ania Jackowska w drodze do Inchcape Rock

Autor: Informacja prasowa 2014.07.01, 09:58 Drukuj

Krajobrazy kolejnego tygodnia motocyklowej podróży Ani Jackowskiej zmieniają się tak szybko, jak na pędzącym rollercosterze. Pod kołami F700GS ponad 2500 km. Szkocja pokazuję swoją prawdziwą naturę: uwodzi pięknymi krajobrazami, sprowadza na ziemię wymagającą pogodą. To raj o diabelskim obliczu.

Hebrydy Zewnętrze powitały podróżniczkę z honorami: prawdziwie szkocką mgłą i mżawką.  Na szczęście, w tej szarości, pojawiło się kilka słonecznych promieni. Czy słońce w Szkocji zawsze ma kolor single Malt?! Jeżeli czasem wychodzi, to okazuje się, że tak. Wyspa Harris – najbardziej dziewiczy i malowniczy  zakątek Hebrydów Masywy górskie i leżące u ich stóp białe plaże ze słynną Luskentyre Beach. W niewielkich domkach, rozrzuconych miedzy księżycowymi skałami,  mieszczą się warsztaty tkackie produkujące słynną Harris Tweed i galerie sztuki. Miejscowi artyści czerpią inspirację z tego co wokół - zmiennych kolorów i nastrojów pogody i wyspy. Pobyt na Harris Ania opisuje na swoim blogu:

NAS Analytics TAG

„Zapiera dech w piersiach... Pięknie ale trzeba uważać... Przejmujący wiatr, kiepska widoczność, kamienie, zakręty, górki, dołki.... Moje zmiany nastrojów, w porównaniu do zmian terenu i położenia drogi, są bardzo łagodne :) Po takiej dawce adrenaliny, tylko paczka shortbread i gorące latte mogą postawić człowieka na nogi! (Isle of Harris. Outer Hebrides/Hebrydy Zewnętrzne)”.

Tuż obok, wyspa Lewis – największa z archiplegów Hebrydów, połączona z Harris wąskim kawałkiem lądu.  Ma zupełnie inny charakter. Osada Callanish – kamienne kręgi liczące 5000 lat., blackhous – tradycyjne szkockie domostwa, przyciągają swoją historią.  Ania pożegnała się z Hebrydami na przylądku Lewiss – Butt of Lewis.:

„Butt of Lewis zdobyte! Najdalej na północ wysunięta latarnia morska Hebrydów Zewnętrznych. Wariuję od tych zmian pogody i bardzo silnego wiatru. Gdy zaczął padać grad, ludzie pochowali się do samochodów i odjechali a my z GS-em staliśmy na tym pustkowiu jak dwa nieszczęścia. Ja przynajmniej miałam kask!...”

Powrót na stały ląd to początek przygody z północnym Highlands - dziką, niemalże niezamieszkaną częścią Szkocji. Motocykliści z całej Europy przyjeżdżają tu, aby zmierzyć się z Półwyspem Applecross i wijącą się Bealach Na Ba – najwyżej poprowadzoną drogą w Szkocji. I dalej na północ! Urozmaicony pejzaż zachwyca – nadmorskie klify, postrzępione skały, masyw górski Torridon. Surowość krajobrazu łagodzą pocztówkowe wioski, port rybacki Ullapool. Podróżniczy szlak Ani i GS-a poprowadził ich na północny kraniec Szkocji – owiewanego wiatrami Atlantyku, Durness. Przed podróżniczką kolejny etap: Orkady i Szetlandy. I coraz bliżej do Inchcape Rock.

Sponsorami tegorocznej wyprawy są: BMW Inchcape, BMW Motorrad, Polski Związek Motorowy, Cobi Poland, Metzeler. Wsparcia sprzętowego udzieli: Canon Polska i DriftInnovation, High Level Center. Relacje z podróży znajdą się na stronie www.aniajackowska.pl, funpage Kobieta na motocyklu na Facebook oraz u patronów medialanych: ścigacz.pl, motormania.com.pl, bieganie.pl. Anię, będzie można usłyszeć również w audycji „Odjechani” w Antyradio.


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
droga przez wzgorzajezioro w Szkocji
NAS Analytics TAG
krajobraznad wpda
palcem po mapiepomniki nad jeziorem
rozlewiskoszkocka dolina
szkocka ulicaszkockie kamienice
szkockie krajobrazyszkocki domek
szutrowa droga w szkocjiw drodze do Inchcape Rock
GS w ciasnej uliczcemocowanie GSa na promie
Ania Jackowska i owoce morzabudka telefoniczna
 widok z latarnia morska w tle
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę