tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Verva Street Racing - wyścigi na ulicach Warszawy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Verva Street Racing - wyścigi na ulicach Warszawy

Autor: Piotr Jędrzejak 2010.08.17, 21:14 3 Drukuj

Już w najbliższą sobotę, 21. sierpnia w centrum Warszawy odbędzie się Verva Street Racing. W skrócie są to wyścigi i pokazy supersportowych aut oraz motocykli, które odbędą się na ulicach dookoła Teatru Narodowego oraz Placu Piłsudskiego.

Z tej okazji dziś odbyła się konferencja Verva Street Racing, na której pojawił się również Ścigacz.pl. Zaraz po promowaniu jednych z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek – Orlen i Verva, celem organizacji VSR jest rozpowszechnianie sportów motorowych i uświadamianie społeczeństwa o tym, że w Polsce też są zawodnicy i zespoły światowego formatu. VSR jest pierwszą w Polsce i jedną z największych imprez tego typu w Europie!

Główną atrakcją Verva Street Racing jest oczywiście tor wyścigowy, który prowadził będzie wzdłuż ulic: Senatorskiej, Wierzbowej, Królewskiej i Moliera. Wyjadą na niego bolidy Formuły 1, auta oraz motocykle z Rajdu Dakar, supersportowe auta Porsche, BMW, Lamborghini, czy Ferrari oraz samochody przygotowane do driftu. W rywalizacji udział wezmą zespoły:

 • Motopark Academy (Formuła 3)
 • BMW X-raid (Cross Country)
 • BMW Team RBM (seria WTCC)
 • BMW Motorsport (seria Le Mans)
 • KTM Team (Supermoto)
 • VERVA Racing Team (Porsche Supercup)
 • ORLEN Team (Cross Country)

Atrakcjami dodatkowymi będą:

 • Pit Party czyli wstęp na Paddock przed rozpoczęciem wyścigu
 • Prezentacja nowego auta Krzysztofa Hołowczyca na Rajd Dakar 2011
 • Wyścigi gwiazd na gokartach
 • Bezpieczne miasteczko

Na VSR nie zabraknie oczywiście motocyklistów! Poza dakarowym zespołem Orlen Team, na ulice wyjadą stunterzy oraz zawodnicy supermoto. Szczegóły dotyczące atrakcji z tym związanych znajdziecie na stronach Ścigacz.pl już jutro. Ciekawostką na pewno będzie wyścig motocykla i samochodu. Z 500-konnym BMW M3 GT2 zmierzy się Mistrz Polski klasy Supersport oraz Superbike – Andrzej Pawelec na BMW S1000RR.

Impreza nie jest skierowana wyłącznie dla fanów motoryzacji. Wiele adrenaliny oraz ciekawych przeżyć doświadczyć mogą również rodziny z dziećmi. W trosce o komfort uczestników wydarzenia, organizatorzy rozmieszczą wzdłuż całej trasy aż dziewięć dużych telebimów, tak aby każdy mógł na bieżąco śledzić to, co dzieje się na torze i w jego okolicy. Teren imprezy zostanie wzbogacony także o strefy gastronomiczne oraz miejsce zabaw dla dzieci. W przerwach pomiędzy wyścigami i pokazami z głośników rozbrzmiewać będzie muzyka grana przez DJ-a.

Wstęp na imprezę jest wolny. Organizator prowadzi jedynie sprzedaż biletów na miejsca siedzące (specjalne trybuny), które zostaną zbudowane w najbardziej atrakcyjnych częściach trasy w pobliżu stref gastronomicznych i sanitarnych oraz z widokiem na tor i telebimy. Upoważniają one również do wstępu na teren parku maszyn (Pit Party) przed rozpoczęciem wyścigów.

Ze względu na prace organizacyjne, od dnia 19.08 od godz. 20:00 do dnia 23.08 do godz. 06:00 ulice: Królewska, Pasaż Niżyńskiego, Ossolińskich, Trębacka, Senatorska, Fredry, Wierzbowa, Focha i Moliera zostaną zamknięte dla ruchu kołowego. Ruch pieszy będzie możliwy przez cały czas trwania prac organizacyjnych oraz podczas wydarzenia, z zastrzeżeniem utrudnień wynikających z montażu infrastruktury i zapewnienia bezpieczeństwa dla uczestników i mieszkańców.

Harmonogram Verva Street Racing:

10:00 Pit Party
12:00 Rozgrzewka I przejazdy treningowe
13:00 Ceremonia otwarcia Verva Street Racing
13:40 Porsche Street Racing
14:15 BMW Street Racing
14:50 Porsche Street Racing – finał
15:20 Formula 3 Street Racing
15:55 Dakar Spirit
16:15 KTM Supermoto Show
16:40 Tuning Cars
16:55 Formula 1 Street Racing
17:55 Race of Celebrities
18:15 Drift Show
18:25 Race of Celebrities – finał
18:40 Formuła 1 – przejazd pokazowy
19:05 Verva Street Racing – finał
19:45 Zakończenie Verva Street Racing
20:00 Pit Lane – autografy i zdjęcia z samochodami

Więcej znaleźć można na stronie Verva Street Racing.

Robert Lukas Verva porsche poland
  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  na górę