tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tumiki motocyklowe musz by cichsze. Nowa inicjatywa europejskiego stowarzyszenia brany jednoladw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tumiki motocyklowe musz by cichsze. Nowa inicjatywa europejskiego stowarzyszenia brany jednoladw

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.06.01, 15:46 1 Drukuj

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Motocykli (ACEM) popiera dążenie do wyciszenia jednośladów, żeby były mniej uciążliwe dla tych, którzy niekoniecznie się nimi pasjonują. W związku z tym wydano zalecenia dla producentów akcesoryjnych układów wydechowych.

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Motocykli zwraca uwagę na problem układów wydechowych, gdzie można łatwo zdemontować element tłumiący hałas - czyli tzw. dB killer. Praktyka demontażu dB killerów jest tak stara, jak sam wynalazek. Dlatego wspólnie z Organizacją Narodów Zjednoczonych ACEM wydało zalecenia dla producentów akcesoryjnych tłumików, które mówią, że dB killer powinien być umieszczony w sposób uniemożliwiający jego demontaż.

NAS Analytics TAG

W zaleceniach czytamy, że zarówno dB killer, jak i stożek znajdujący się w tylnej części tłumika, powinny być zabezpieczone nitami, spawami lub klejem. Jeżeli stożek pełni funkcję ozdobną, to może być demontowalny, ale jego demontaż nie powinien umożliwiać wyciągnięcia elementu zmniejszającego poziom hałasu bez zniszczenia tłumika. To oznacza, że ewentualne grzebanie przy dB killerze może okazać się bardzo kosztowne.

Inicjatywa jest też wspierana przez samych producentów i współpracują przy niej Akrapovic, Arrow, Giannelli, Lafranconi, LeoVince, MIVV oraz SC project.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr