tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mandat z fotoradaru za gony wydech w motocyklu? Testy takiego rozwizania ju trwaj
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mandat z fotoradaru za gony wydech w motocyklu? Testy takiego rozwizania ju trwaj

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.06.13, 13:25 Drukuj

Ruszyły testy fotoradarów, które wystawią mandat za zbyt głośny wydech. To jeden z elementów walki z hałaśliwymi samochodami i motocyklami.

Podczas gdy w Alpach i w Niemczech niektóre drogi są częściowo lub całkowicie zamykane dla zbyt głośnych pojazdów, Francja poszła krok dalej i postanowiła ruszyć z testami fotoradarów, które będą łapać właścicieli zbyt głośnych pojazdów. Takie rozwiązanie pojawiło się już w 2019 roku na przedmieściach Paryża. Miejscowe władze twierdziły wtedy, że nie mają nic przeciwko motocyklom i super samochodom, ale problem polega na tym, że ich właściciele niepokoją mieszkańców robiąc "przegazówki".

NAS Analytics TAG

Pomimo, że paryski fotoradar jest ustawiony od 2019 roku, to dopiero teraz rozpoczęły się jego testy. Do projektu przyłączyły się także Nicea, Lyon i Bron. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli urzędników, to pierwsze mandaty z fotoradarów trafią do kierowców najwcześniej w przyszłym roku. Z jednej strony jest to dość kontrowersyjne rozwiązanie, a z drugiej - mniej ekstremalne niż zamykanie dróg chociażby dla użytkowników motocykli.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr