tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Szwedzko-włoski sojusz w Chinach. Właściciel Volvo przejmuje kontrolę nad Benelli

Szwedzko-włoski sojusz w Chinach. Właściciel Volvo przejmuje kontrolę nad Benelli

Autor: Konrad Bartnik 2018.03.13, 15:45 3 Drukuj

Chiński koncern Geely, od 2010 roku właściciel marki Volvo, kupił kontrolny pakiet akcji właściciela marki Benelli - firmy Qiangjiang. To kolejny krok Geely w zdobywaniu dominacji w branży motoryzacyjnej.

Historyczna włoska marka Benelli, która w przeszłości wielokrotnie była o krok od zagłady, ocalała dzięki Chińczykom. W 2005 roku firmę z Pesaro kupił chiński koncern Qianjiang, producent motocykli i skuterów. Klienci i sympatycy marki zapowiadali koniec stylu i upadek wieloletniej tradycji, jednak okazało się, że nic takiego nie miało miejsca.

Podobnie czarne wizje pojawiły się, gdy w 2010 roku Chińczycy z Geely kupili od Forda Volvo. Choć szwedzka marka w rękach Forda znacznie podupadła, zapowiadano koniec jakości, charakterystycznej stylistyki i ogólny upadek marki. Czas pokazał, że chiński właściciel przywrócił szwedzkiej marce prestiż, rozwinął ją i utrzymał pozycję lidera w dziedzinie bezpieczeństwa.

Niedawno przedstawiciele Geely ogłosili przejęcie pakietu większościowego w Qianjiang, właściciela Benelli i drugiego producenta motocykli w Chinach. Dla Geely, oznacza to kolejny krok do zdobywania dominującej pozycji w branży motoryzacyjnej. Już dziś chiński koncern jest właścicielem lub posiada udziały London Taxi Company, Lotus Cars, Proton czy Daimler AG.

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę