tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Longjia V-Bob 650 - Chiczycy atakuj Europ cruiserem z silnikiem V-Twin
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Longjia V-Bob 650 - Chiczycy atakuj Europ cruiserem z silnikiem V-Twin

Autor: Alonzo 2021.02.27, 19:00 Drukuj

Longjia produkowała dotąd motocykle retro o pojemnościach 125 cm³ i 250 cm³. Były one sprzedawane w Europie pod marką Bullet Motorcycles. Teraz firma ta przedstawiła szkice dużego cruisera z dwucylindrowym silnikiem w układzie V o pojemności 650 cm³. Szkice te można zobaczyć na stronie Bennetts:

https://www.bennetts.co.uk/bikesocial/news-and-views/ news/2021/february/new-650-cruiser-could-be-uk-bound

NAS Analytics TAG

Silnik w modelu V-Twin 650 jest chłodzonym cieczą dwucylindrowcem o cylindrach, ustawionych pod kątem 90 stopni. Przypomina jednostkę, montowaną przez Hyosunga. Jeżeli jednostka Longjii byłaby w istocie podobna do tej od Hyosunga, to możemy się spodziewać mocy na poziomie 60 - 70 KM. Przeniesienie napędu odbywa się przy pomocy paska zębatego. Z przodu mamy odwrócony widelec, a z tyłu klasyczne amortyzatory po obu stronach wahacza. Zaprezentowany na szkicach motocykl jest wyposażony w ciekłokrystaliczny wyświetlacz.

Kilka branż przekonało się, że konkurencja z Chin, stosująca politykę niższych cen w połączeniu z systematycznie podnoszoną jakością produktów, jest dużym zagrożeniem dla renomowanych marek. W końcu markę można zawsze stworzyć lub zwyczajnie kupić. Tak stało się z Volvo, które po kupieniu przez Geely Automotive nie tylko uniknęło bankructwa, ale stało się dynamicznie rozwijającą się marką ze świeżymi, ciekawymi produktami. W branży motocyklowej taką marką jest Benelli, które przeżywa obecnie swoją drugą młodość. Ta włoska marka, która jeszcze parę lat temu przeżywała bardzo trudne chwile, obecnie bije rekordy wzrostu sprzedaży. Benelli łączy włoski styl i tradycję z chińskim zapleczem gospodarczym. Polscy motocykliści starają się skorzystać z okazji i kupują świetne modele Benelli, które łączą w sobie prestiż włoskich motocykl z promocyjnymi cenami. Odkąd renomowane europejskie marki przeniosły produkcję swoich motocykli do Chin i Indii, argument o "chińskim" pochodzeniu motocykla nie jest już w żaden sposób obraźliwy. Są w Chinach fabryki, które dopiero uczą się produkcji i których produkty mają wiele wad. Jednak Chińczycy mieli dostatecznie dużo czasu, by nauczyć się rzemiosła. Przez wiele lat bycia podwykonawcą europejskich marek nie tylko przejęli dużą część know-how, ale dzięki sztabom własnych inżynierów rozwinęli własne kompetencje i w wielu dziedzinach wysunęli się na prowadzenie. Wiele wskazuje na to, że nowe chińskie marki będą konkurowały głównie z innymi chińskimi markami, które już wcześniej zajęły mocne przyczółki w Europie. Zapowiada się bardzo ciekawy i bardzo dobry dla motocyklistów okres, w którym motocykle staną się lepsze, bardziej nowoczesne i przy tym bardzo przystępne cenowo. Presja chińskich tygrysów zmusza renomowane marki do "ucieczki do przodu". Chcąc pokazać, że wciąż produkują lepsze od chińskich motocykle, uznani producenci muszą jeszcze szybciej modernizować swoje modele i stosować w nich coraz bardziej wyszukane rozwiązania. Jak, na przykład, radary i aktywne tempomaty, które od tego roku stają się nieodzownym wyposażeniem motocykli wyprawowych i turystycznych. Korzystają na tym motocykliści.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr