tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Szutrami przez Kaszuby. Turystyczny rajd HMT [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Szutrami przez Kaszuby. Turystyczny rajd HMT [FILM]

Autor: Barry 2020.10.24, 13:00 Drukuj

Najlepsze trasy motocyklowe po drogach i bezdrożach Kaszub. Piękne widoki, jeziora, doskonała atmosfera i wspólne zainteresowania czyli najlepszy przepis na udany weekend zorganizowany przez ekipę z Helios Moto Tours.

Na zaproszenie chłopaków z Helios Moto Tours jeździliśmy już wcześniej po szutrach malowniczej Suwalszczyzny i spokojnego Podlasia. Tym razem przyszedł czas na wyjątkowo piękny, ale wciąż niedoceniony region Polski, jakim są Kaszuby.

NAS Analytics TAG

Podobnie jak inne wyjazdy z HMT również tutaj zasady były proste. Organizator przygotowuje wcześniej bazę noclegową i opracowuje trasy. Przyjeżdżamy na gotowe i zaczynamy zabawę od wieczornej integracji w hotelu. Następnego dnia o poranku ruszamy z przewodnikami na szutrowy szlak.

Tyle w teorii, a jak to wygląda w praktyce, zobaczycie na poniższym filmie. Wszystkie wyjazdy, zarówno te Polskie jak i zagraniczne (np. śladami Dakaru), organizowane przez HMT, znajdziecie na ich stronie: heliosmototours.com/pl oraz na facebooku.

Założenia przy przygotowywaniu tras na rajdy HMT są proste. Ma być jak najmniej asfaltu, ale na to konto jak najwięcej dróg szutrowych. Teren niezbyt trudny, aby poradzili sobie nawet początkujący, choć opony kostkowe się przydadzą.

Jedziemy na swoich motocyklach lub wypożyczonych (chłopaki z HMT dają też taką możliwość, oferując do wypożyczenia przygotowane motocykle BMW).

Wszystkie trasy są przygotowane i sprawdzone również pod kątem legalności. Nie jeździmy tam, gdzie jest to zabronione.

Po drodze maksimum ładnych widoków i miejsc, w których aż chce się zrobić zdjęcie. Nikt z nikim się tutaj nie ściga, to rajd krajoznawczy, turystyczny, więc i na zdjęcia znajdzie się czas. Na trasie przygotowane są również punkty warte odwiedzenia (w przypadku Kaszub zatrzymaliśmy się m.in. w Wierzycy, czy przy słynnym domku postawionym do góry nogami…).

Darek, czyli założyciel i właściciel HMT, ma dużo szczęścia do pogody, bo i tym razem sprzyjało nam słońce i przyjemne, wciąż letnie temperatury.

Na ogół uczestnicy są podzieleni na dwie mniejsze, kameralne grupy. Każda grupa ma swojego przewodnika. Jedna jedzie nieco szybszym tempem, druga spokojniej.

Luźna, swobodna atmosfera, pogodne nastawienie, uśmiechnięci ludzi i jazda "bez napinki", to wszystko na pewno tutaj znajdziecie. Na wyjazdach HMT nie ma na pewno miejsca na rywalizację i popisywanie się, kto może szybciej, czy bardziej efektownie…

Nikt nie zostaje tu również bez pomocy w razie potrzeby. Chodzi przede wszystkim o wspólną jazdę, odwiedzanie ciekawych miejsc, nowe przyjaźnie i dobrą atmosferę. Jeśli taka koncepcja spędzania czasu na motocyklu jest bliska Waszemu sercu, na pewno się tutaj odnajdziecie.

Wszystkie wyjazdy, te Polskie i zagraniczne, organizowane przez HMT, znajdziecie tutaj.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr