tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Suzuki X-King. Szalony Król powraca w ściśle limitowanej wersji NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Suzuki X-King. Szalony Król powraca w ściśle limitowanej wersji

Autor: Raff 2019.02.21, 13:36 Drukuj

Suzuki B-King był motocyklem ze wszech miar szalonym. Pomysł włożenia w ramę kompaktowego nakeda silnika z Hayabusy był czymś tak odjechanym, że w dzisiejszych realiach trudno wyobrazić sobie podobną realizację. A jednak.

B-King na rynku pojawił się w roku 2008. Do napędu służyła czterocylindrowa rzędówka o pojemności 1340 cm3 i mocy ponad 180 KM. Aby silnik nie spowodował w nieumiejętnych rękach katastrofy w ruchu lądowym, wyposażono go w jeden z pierwszych systemów mapowania silnika. Oprócz standardowej mapy dostępna była także deszczowa, z ograniczoną mocą.

__________________________________________

Ciekawie prezentowały się także dane dotyczące zawieszenia i podwozia: motocykl zbudowano na ramie ze stopu aluminium, wyposażono w pełni regulowane zawieszenie z przodu i z tyłu, zaś hamowanie powierzono radialnym, 4-tłoczkowym zaciskom.

Mimo niemal niezawodnego przepisu na sukces, B-King nie odniósł spodziewanego sukcesu. Mimo tego motocyklowi trudno odmówić chwały, dlatego szwajcarskie przedstawicielstwo Suzuki zdecydowało się przygotować limitowaną edycję jednośladu nawiązującego do tamtej konstrukcji.

X-King zbudowany będzie na bazie GSX-S 1000. Motocykl, oprócz charakterystycznego, zadartego tyłu, otrzyma piękną okrągłą lampę, która rozmiarami przypomina raczej reflektor z lokomotywy. Szczątkowe owiewki przyozdobione zostaną grafikami X-King. Niestety wersja ta nie otrzyma znanych z oryginału wydechów umieszczonych pod siodłem, ale mimo tego nie sposób odmówić mu łobuzerskiego uroku dawnego B-Kinga.

Na koniec zła wiadomość. Liczba motocykli wyprodukowanych w ramach tej serii zostanie ograniczona do… 30 sztuk. Mało prawdopodobne, by udało wam się kupić jedną z nich. A jeśli chcecie próbować - cena to około 60 tys. zł.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę