tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sowacja - jakie s najwaniejsze atrakcje? Przewodnik
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sowacja - jakie s najwaniejsze atrakcje? Przewodnik

Autor: Redakcja 2020.01.16, 21:48 Drukuj

Na Słowacji atrakcji jest pod dostatkiem. Począwszy od niezwykłej przyrody, przez tajemnicze zamki i ujmujące miasta, aż do skarbów kuchni - to prawdziwy raj dla wszystkich podróżników!

Wielu motocyklistów uważa Słowację za kraj nieprzyjazny, głównie z powodu wysokich mandatów. Jeśli jednak przyzwyczaisz się do jazdy zgodnej z przepisami, kraj ten zaskoczy cię nieprzebranym bogactwem swoich skarbów.

NAS Analytics TAG

Słowacji atrakcji może pozazdrościć niejeden kraj - tak pięknych zamków, urzekających dróg i romantycznych miasteczek nie spotkacie nigdzie indziej. Oto 10 atrakcji, dla których warto odwiedzić Słowację!

1. Słowacki Raj

Park narodowy, który cieszy się wśród turystów zasłużoną sławą. Głębokie krasowe doliny, bujna roślinność i mnóstwo tajemniczych ścieżek tworzy tutaj klimat jak z baśni. To jedno z tych miejsc, które warto zwiedzać na piechotę, ale motocykliści także znajdą tu coś wspaniałego - drogę nr 66.

2. Magistrala

Jedną z najbardziej znanych dróg widokowych na Słowacji jest Magistrala, czyli trasa 537, biegnąca u południowego podnóża Tatr Wysokich. Widok na majestatyczne szczyty w połączeniu z urokliwymi miasteczkami tworzy niezapomniane wrażenia. Jedną z najważniejszych na Słowacji atrakcji jest tutaj piękne górskie Jezioro Szczyrbskie (Strbske Pleso).

3. Przełęcze Niskich Tatr

Harmanec, Donovaly i Čertovica to trzy trasy nieodzowne podczas zwiedzania Słowacji. Pełne ekscytujących zakrętów, spektakularnych widoków i różnic wysokości, zaspokoją pragnienia najbardziej spragnionych jazdy motocyklistów. Droga 59 przez Donovaly jest szlakiem tranzytowym, ale dwie pozostałe nie mają wielkiego znaczenia komunikacyjnego, przez to są oblegane głównie przez motocyklistów.

4. Čičmany i Vlkolinec

Dwie wsie, znane z obecności na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Unikalna drewniana zabudowa, w Vlkolincu kolorowa, w Cicmanach malowana w charakterystyczne wzory, robi niesamowite wrażenie. Do dziś mieszkają tam ludzie, nie zawsze zadowoleni z tłumów turystów zaglądających im w okna.

5. Liptovska Mara - słowacka atrakcja

Lista największych na Słowacji atrakcji nie byłaby pełna bez tego akwenu. Leżące u podnóża Niskich Tatr jezioro, ze względu na niezwykle piękne widoki, jakie oferuje i bardzo dobrą infrastrukturę turystyczną, przyciąga co roku dziesiątki tysięcy turystów. Dodatkową atrakcją jest ogromny park wodny Tatralandia, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora.

6. Dolina Demianowska

Niezwykle klimatyczna dolina w Niskich Tatrach. Znana głównie z perfekcyjnie przygotowanych stoków narciarskich i dwóch jaskiń - Wolności (Demänovská jaskyňa slobody) i Lodowej (Demänovská ľadová jaskyňa). Miłośnicy mocnych trunków znają zapewne pochodzący stąd likier ziołowy Demänovka.

7. Levoča

Levoča to taki nasz Kraków albo Toruń. Mamy tutaj zatem urokliwy rynek, nastrojowe uliczki pełne tajemniczych zaułków, piękne mieszczańskie kamienice i wiele atrakcji - na przykład najwyższy gotycki ołtarz na świecie (18,62 m.), autorstwa Mistrza Pawła z Lewoczy, znajdujący się w kościele św. Jakuba.

8. Wąwóz Maniński

Unikalny na skalę Europy, niezwykle ciasny wąwóz skalny, przez który biegnie droga, częściowo po drewnianym podeście. Wąwóz jest dobrze schowany, znaleźć go niełatwo, nie jest też zbyt długi, ale z całą pewnością warto go odwiedzić.

9. Słowackie zamki

Zamek Orawski, czy Spiski to prawdziwe ikony Słowacji, obecne w licznych materiałach promocyjnych. Ale Słowacja pełna jest takich atrakcji, wystarczy popytać, rozejrzeć się, być uważnym. Choć ceny parkingów i biletów wstęnu czasem odstraszają, warto poświęcić parę euro.

10. Kuchnia

Słowacka kuchnia, choć prosta, jest niebywale smaczna. Prosta zupa czosnkowa z wędzonym serem i grzankami, pyszne kluseczki ziemniaczane ze słoniną i bryndzą (bryndzove halusky), czy wyborna baranina potrafią zawrócić w głowie i pozostawić trwały ślad w postaci szczęśliwych wspomnień.

 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr