tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe zasady podróżowania na Słowację i do Czech. Jest łatwiej, ale nada trzeba spełnić szereg warunków
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowe zasady podróżowania na Słowację i do Czech. Jest łatwiej, ale nada trzeba spełnić szereg warunków

Autor: Andrzej Sitek 2021.06.14, 10:08 Drukuj

Od 14 czerwca 2021 obowiązują nowe zasady dla Polaków wjeżdżających do Republiki Słowackiej. Przypomnijmy, że jeszcze w połowie zeszłego miesiąca Słowacja zniosła godzinę policyjną i zakaz zgromadzeń. Działają wszystkie urzędy, usługi i rozrywka - oczywiście w zgodzie z wymogami sanitarnymi.

Natomiast od dziś zniesiony zostaje obowiązek kwarantanny. Ale aby wjechać na Słowację, konieczne jest spełnienie kilku warunków.

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Należy pamiętać, że warunkiem swobodnego przekroczenia granicy jest przyjazd z krajów oznaczonych kolorem zielonym i minimum dwutygodniowym okresem pobytu w "zielonej strefie". Aktualnie na liście państw o niewielkim ryzyku zarażenia znajduje poza Polską i większością państw UE również Korea Południowa, Makau, Nowa Zelandia, Australia, Chiny, Grenlandia, Islandia, Singapur, Tajawan i Izrael.

Władze Słowacji oczekują od przyjezdnych spełnienia jeszcze jednego niezbędnego warunku oraz legitymowania się specjalnym dokumentem. Po pierwsze każdy gość musi zarejestrować się na stronie internetowej: https://korona.gov.sk/ehranica/ lub https://korona.gov.sk/en/ehranica/.

Po drugie obcokrajowiec powinien posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19 wykonanym nie później niż 72 h lub zaświadczenie o negatywnym wyniku testu antygenowego na COVID-19 (do 24 h), wykonanym w Polsce lub na Słowacji. Trzecia opcja to urzędowe potwierdzenie, że podróżny przechorował COVID-19 ciągu ostatnich 180 dni.

Czwartym dokumentem, który umożliwi wjazd na Słowację, jest dowód szczepienia pierwszą dawką szczepionki AstraZeneca, Moderna lub Pfizer/BioNTech lub Johnson&Johnson, pod warunkiem, że od daty tego szczepienia minęło co najmniej 21 dni i jednocześnie minęło nie więcej niż 90 dni.

W przypadku Czech od dziś (14.05.2021) nie trzeba już robić testów na obecność koronawirusa. Nie jest też wymagane zaświadczenie o zaszczepieniu (przynajmniej jedną dawką), od którego musiało minąć przynajmniej 22 dni. Dodajmy, że hotele, agroturystyka, pola namiotowe i inne interesujące nas usługi dostały pozwolenie na działanie już trzy tygodnie temu, a więć baza turystyczna funkcjonuje i jest gotowa na przyjmowanie gości. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę