tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rejestracje jednośladów 2021 - luty przyniósł kolejne spadki sprzedaży motocykli i motorowerów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rejestracje jednośladów 2021 - luty przyniósł kolejne spadki sprzedaży motocykli i motorowerów

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.03.08, 07:51 Drukuj

Polski rynek jednośladów nadal jest w letargu. Pomimo optymistycznego początku luty podążył śladami stycznia i przyniósł spadki rejestracji motocykli i motorowerów. Najbardziej ucierpiały najmniejsze pojemności.

W lutym zarejestrowano 1307 nowych jednośladów, co dało spadek o 33,1% w stosunku do ubiegłego roku. W tej liczbie mamy 906 nowych motocykli (-16,9%) oraz 401 nowych motorowerów (-53,5%). Niewesoło jest także w segmencie pojazdów używanych. Na spadek rejestracji importowanych pojazdów wpłynął nie tylko nawrót zimy, ale przede wszystkim restrykcje wprowadzone przez kraje, z których najczęściej przyjeżdżają do nas używane motocykle i motorowery. W przypadku motocykli zarejestrowano 4509 "używek", co dało spadek o 25,8%, a w przypadku motorowerów wynik wyniósł 468 sztuk, co przełożyło się na spadek rejestracji o 17,5%.

NAS Analytics TAG

W rankingu marek, który obejmuje rejestracje od 1 stycznia do końca lutego, prym wiedzie Honda. Polacy kupili 262 nowe motocykle spod znaku wielkiego skrzydła, ale jest to 25,6% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na drugim miejscu znalazło się BMW, które zaliczyło wzrost rejestracji o 29,8% przy liczbie 222 zarejestrowanych motocykli. Podium zamyka KTM z wynikiem 81 zarejestrowanych motocykli, co dało spadek o 34,1%.

Największą popularnością cieszą się oczywiście motocykle z silnikami o pojemności 125 cm3. Od 1 stycznia do końca lutego zarejestrowano 385 nowych jednośladów z tego segmentu, ale niestety jest to aż o 49,3% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na plus wyszedł jedynie segment motocykli z silnikami o pojemności powyżej 750 cm3, gdzie zarejestrowano 504 maszyny - to o 2,4% więcej niż w ubiegłym roku. Mamy jednak kilka ciekawych objawień, jeśli chodzi o podia poszczególnych kategorii, gdzie wyniki również są liczone od 1 stycznia do końca lutego. W segmencie klasyfikowanym jako "Big Scooter" pojawiła się Vespa z liczbą 23 zarejestrowanych egzemplarzy. W cruiserach na najniższym stopniu podium znajduje się Indian z wynikiem 15 zarejestrowanych motocykli. W przypadku podziału na pojemności, w przedziale od 250 do 500 cm3 pojawiło się Benelli, które zajmuje trzecie miejsce z liczbą 29 motocykli. Musimy jednak nieco ugasić wasz optymizm, bo nadal są to wyniki gorsze od ubiegłorocznych.

W rejestracjach nowych motorowerów prym wiedzie Romet z wynikiem 191 rejestracji od 1 stycznia do końca lutego i daje nam to spadek o 64,6%. Na drugim miejscu jest Junak z wynikiem 66 zarejestrowanych motorowerów i spadkiem aż o 72,2%. Podium zamyka Barton z liczbą 55 rejestracji i spadkiem o 62,6%.

Marzec przywitał nas wiosenną pogodą, ale szybko przeszedł do realizacji swojego "hasła reklamowego" i gdzieniegdzie nadal pojawiają się mrozy oraz śnieg, co z pewnością nieco ostudzi zapał klientów. Oprócz tego rząd zapowiada luzowanie obostrzeń dopiero w okolicach połowy kwietnia. Pozostaje kwestia tego, czy wzorem ubiegłego roku klienci tłumnie ruszą do salonów żeby uratować całoroczny wynik, czy jednak zachowawczo wstrzymają się z zakupami.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę