tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rafał Sonik o krok od triumfu w Dakarze 2015! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rafał Sonik o krok od triumfu w Dakarze 2015!

Autor: Lovtza 2015.01.14, 23:12 Drukuj

Dziś najszybszym kierowcą quada na początku OSu był nie kto inny jak Ignacio Casale. Chilijczyk szybko powiększał przewagę nad Rafałem Sonikiem, ale szybko fortuna zaczęła sprzyjać Polakowi. Najpierw wywrotkę na kilka kilometrów przed punktem tankowania zaliczył Urugwajczyk Sergio Lafuente, jeden z najmocniejszych rywali Sonika. Ostatecznie Lafuente zmuszony był wycofać się z rywalizacji! Trzy kwadranse później Ignacio Casale stanął zatrzymany przez problemy techniczne. Niestety nie udało się ich rozwiązać i zwycięzca Dakaru 2014 i wicelider klasyfikacji generalnej tracący do Sonika zaledwie 4 minuty musiał wycofać się z imprezy!

NAS Analytics TAG

W tej sytuacji nie było już istotne na którym miejscu dojedzie do mety dzisiejszego etapu Rafał Sonik. Polak zajął dziś czwarte miejsce. Wygrał Nelson Sanabria Galeano, ale w klasyfikacji generalnej po 10 etapach Sonik ma blisko trzy godziny przewagi nad drugim Argentyńczykiem Jeremiasem Gonzálezem Feriolim. Teraz, przynajmniej w teorii, wystarczy spokojna jazda do mety. Roztrwonienie tak dużej przewagi na dystansie trzech etapów przez tak klasowego zawodnika jakim jest Rafał wydaje się być mało realne, ale Dakar pozostaje Dakarem i nikt nie wie co wydarzy się, aż do samej mety. Kontuzje, awarie sprzętu, siły przyrody - to są rzeczy często poza możliwościami oddziaływania zawodników. Niezależnie od tego trzymamy kciuki za Rafała!

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę