tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rafał Sonik wygrywa Dakar 2015 - oficjalnie!
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG

Rafał Sonik wygrywa Dakar 2015 - oficjalnie!

Autor: Lovtza 2015.01.17, 13:24 Drukuj

Ostatni odcinek specjalny Rajdu Dakar został skrócony z powodu ulewnych deszczów, które utrudniały jazdę i zagrażały bezpieczeństwu zawodników. Rafał Sonik dotarł do wcześniejszej mety na CP2 na 101. kilometrze z piątym czasem i tym samym przypieczętował pierwsze w 37-letniej historii zwycięstwo Polaka w najtrudniejszym rajdzie świata.

Polak, który dwukrotnie stawał na niższych miejscach na podium był w tym roku klasą samą dla siebie. W poprzednich latach Rafał Sonik nie zawsze miał szczęście. Przypomnijmy, że w roku 2012 Rafał został bezpodstawnie zdyskwalifikowany, dopiero w roku 2013 Sportowy Sąd Arbitrażowy przyznał Krakowianinowi rację. W tym roku jednak szczęście sprzyjało Rafałowi, z rajdu odpali bowiem jego najważniejsi rywale. Na dziesiątym etapie n ajpierw wywrotkę na kilka kilometrów przed punktem tankowania zaliczył Urugwajczyk Sergio Lafuente, jeden z najmocniejszych rywali Sonika. Ostatecznie Lafuente zmuszony był wycofać się z rywalizacji! Trzy kwadranse później Ignacio Casale stanął zatrzymany przez problemy techniczne. Niestety nie udało się ich rozwiązać i zwycięzca Dakaru 2014 i wicelider klasyfikacji generalnej tracący do Sonika zaledwie 4 minuty musiał wycofać się z imprezy!

W ostatnich trzech dniach imprezy Rafał jechał taktycznie oszczędzając siebie, sprzęt i szanując przewagę, którą wypracował nad pozostałymi rywalami. Dziś po latach trudów i wyrzeczeń przyszedł upragniony triumf! Gratulujemy!

Klasyfikacja generalna quadów Dakar 2015:
1. Rafał Sonik (POL) 56:05.18
2. Jeremias Gonzalez Ferioli (ARG) + 2:52.17
3. Walter Nosiglia (BOL) + 3:41.29

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę