tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rafał Sonik wylądował w Warszawie! NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Rafał Sonik wylądował w Warszawie!

Autor: Beavis 2015.01.20, 19:18 Drukuj

Pierwszy Polak, który sięgnął po zwycięstwo w Rajdzie Dakar, wylądował dzisiaj o 14:05 na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina.

Przywitany błyskiem fleszy i zatrzęsieniem dziennikarzy z największych stacji telewizyjnych w kraju, Rafał Sonik "na gorąco" dzielił się wrażeniami z Dakaru 2015. Na miejscu byli także najwierniejsi fani Sonika, jego rodzina, przyjaciele i wszyscy, którzy przyczynili się do tego ogromnego sukcesu. 

NAS Analytics TAG

W swoim stylu, SuperSonik obszernie odpowiedział na szereg pytań, zahaczających o przeróżne aspekty jego startu. Krakowianin parafrazował tytuł książki Krzysztofa Hołowczyca, przypominając, jak dobre wyniki w Dakarze mają Polacy:

Dakar to piekło, ale Polacy w tym piekle są wyjątkowo dobrzy. ASO, organizator rajdu, podaje statystykę ukończenia rajdu, w której jesteśmy wysoko z wynikiem przekraczającym 70%, a średnia waha się na poziomie 50%. Polacy są świetnie przygotowani, umieją pracować w zespole i przede wszystkim są zdeterminowani.

Sonik wspominał także trudy rajdu i swojej drogi do zwycięstwa. Okazuje się, że poza dewastującymi solami Salar de Uyuni, ogromnym wrogiem były wysokości na jakich poruszali się zawodnicy pokonując Andy:

Jazda na wysokościach to jest wyzwanie, które organizator opracował jako coś nowego. Wyjeżdżamy na wysokości sięgające 5000 metrów i wierzcie mi, że w głowie wtedy wszystko się miesza. Nie masz pojęcia gdzie jest góra, gdzie dół - musisz być niesamowicie zdyscyplinowany, żeby to pokonać. Ktoś kto nie przebywa długo na wysokości nie jest w stanie wyobrazić sobie, co się dzieje z organizmem. Tylko dyscyplina pozwala sobie z tym poradzić.

Najlepszy quadzista Dakaru 2015 zaznaczył, że nie ma planu przesiadać się do samochodu i na chwilę obecną nie myśli o przyszłości. Idziemy jednak o zakład - znając Rafała - że pojawi się on na starcie Dakaru 2016. Przyjdzie jeszcze jednak czas, żeby rozwodzić się nad tym tematem. Na sam koniec Sonik dodał: 

W moim przekonaniu quad ma jeszcze jedną ważną rolę do zrealizowania - edukacyjną. Jestem głęboko przekonany, że odpowiednie używanie quada do edukacji dzieci wpłynie pozytywnie na młodzież. Dzięki temu nastolatkowie nie powodowaliby śmiertelnych wypadków. To jak z językami obcymi - wyrobiłyby się im pozytywne, motoryzacyjne odruchy. Chciałbym, żeby quad w Polsce został użyty do motoryzacyjnej edukacji, ale na to przyjdzie jeszcze czas. 

Trzeba przyznać, że dzięki sukcesowi Sonika motorsport w Polsce otrzymał bardzo przyjazną twarz. I dobrze! Tylko dzięki takim sportowcom możemy liczyć na przebicie się przez stereotypowe postrzeganie motocyklistów i quadzistów w mainstreamowych mediach. 

O godzinie 16:00 Rafał Sonik był zaproszony na spotkanie z Prezydentem Bronisławem Komorowskim, w momencie gdy to piszemy, pewnikiem świętuje w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny. Po raz kolejny: Rafale, gratulujemy!

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę