tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Hondy w czubie, Coma liderem NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Hondy w czubie, Coma liderem

Autor: Lovtza 2015.01.17, 01:38 Drukuj

Dakar zbliża się ku końcowi i zaczyna się coraz bardziej taktyczna jazda. Obecny lider w klasyfikacji motocyklistów Marc Coma był dziś dopiero szósty ze stratą ponad sześciu minut do lidera. Wygrał Toby Price na KTMie, za nim 12. etap ukończyli Joan Barreda i Paulo Goncalves, obaj na Hondach. Jak sam przyznał Coma:

"To nie był łatwy dzień z 300 kilometrami do przejechania. Można było bardzo dużo stracić, zatem ważne było, aby nie popełniać błędów, nie zaliczyć wypadku, po prostu dojechać do mety. Aby znaleźć złoty środek i tak właśnie jechać wcale nie jest łatwe, ale cieszę się, że już jestem na mecie. Dziś opony zużywały się błyskawicznie, dlatego dbałem o nie wyjątkowo, szczególnie na początku odcinka specjalnego. Na ostatniej części czułem się nieco bardziej świeżo i utrzymałem dobre tempo do samego końca. Cieszę się, bo mieliśmy dziś fantastyczny dzień. Ciężko powiedzieć na ile procent jadę obecnie, to zależy. Zawsze należy trzymać się nieco z tyłu na wypadek jakichkolwiek niespodzianek. (…) Mamy jeszcze jeden dzień do końca. Warunki są tutaj zawsze trudne przez cały czas. Młodzi kierowcy mocno naciskają, zatem muszę się sprężać. Spędziliśmy cały rok na przygotowaniach i ćwiczeniach, zatem to dobry moment aby wykorzystać tą energię"

NAS Analytics TAG

Paulo Goncalves, który jest drugi w klasyfikacji generalnej wydaje się być zadowolony z siebie i ciągle wierzy w walkę do końca:

"Dakar się jeszcze nie zakończył. Mamy przed sobą ciągle jeszcze jeden dzień ścigania. Jestem drugi, ale nie mam gwarancji, że pozostanę na tym miejscu. Wszystko może się wydarzyć, zarówno coś pozytywnego, jak negatywnego. Ostatecznie jestem bardzo zadowolony z siebie i całego zespołu Honda HRC z uwagi na pracę jaką wykonaliśmy. Joan Barreda prowadził z solidną przewagą przed odcinkiem na słonym jeziorze w Uyuni. Stracił tą pozycję przez problem spowodowany woda w silniku. Ale kończymy Dakar na podium, a to bardzo dobra rzecz".

Kuba Przygoński ukończył piątkowe ściganie na 22. pozycji, co pozwoliło mu na utrzymanie 18 pozycji w klasyfikacji generalnej.

W sobotę wszystkie pojazdy będą miały do pokonania tylko 174 km odcinka specjalnego, które śmiało można określić jako etap przyjaźni, gdzie nikt nie będzie podejmował niepotrzebnego ryzyka. Jeśli nie przydarzy się pechowa awaria, już około godziny 14:00 polskiego czasu Dakar 2015 dobiegnie końca.

Motocykle

12. etap:
1. Toby Price (AUS) 3:19.04
2. Joan Barreda (ESP) + 1.55
3. Paulo Goncalves (PRT) + 3.02

22. Jakub Przygoński (POL) + 18.00

Klasyfikacja generalna:
1. Marc Coma (ESP) 45:08.32
2. Paulo Goncalves (PRT) + 17.49
3. Toby Price (AUS) + 25.18

18. Jakub Przygoński (POL) + 5:23.57

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę