tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Barreda wygrywa kolejne dwa etapy Dakaru NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Barreda wygrywa kolejne dwa etapy Dakaru

Autor: Infromacja prasowa 2015.01.16, 14:32 Drukuj

Joan Barreda, który prowadził w klasyfikacji motocyklistów przez pierwszą połowę 37. edycji Rajdu Dakar, wygrał dwa kolejne odcinki specjalne. Jego zespołowy kolega z teamu HRC, dosiadający siostrzanej Hondy CRF450 RALLY Paulo Goncalves, utrzymuje drugie miejsce w tabeli.

Po dominacji w pierwszym tygodniu rywalizacji, Barreda stracił prowadzenie po poniedziałkowym, maratońskim odcinku prowadzącym z Boliwii do Chile, ale w środę i czwartek znów był najszybszy, wygrywając dwa kolejne odcinki specjalne. Motocykliści Hondy łącznie wygrywali już siedem z jedenastu etapów.

__________________________________________

Meta czwartkowego etapu wyznaczona została na torze wyścigowym Termas de Rio Hondo, na którym w kwietniu ubiegłego roku Marc Marquez wygrał w barwach Repsol Hondy inauguracyjny wyścig o Grand Prix Argentyny.

Dzięki drugiej pozycji na mecie jedenastego etapu Dakaru, Paulo Goncalves umocnił się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej motocyklistów, ale 15 minut kary na ostatnim odcinku powiększyło dystans do prowadzącego Marca Comy.

"Tracę do lidera 20 minut, a to strata raczej niemożliwa do odrobienia w normalnych warunkach, ale na Dakarze wszystko może się zdarzyć, dlatego nie poddajemy się i walczymy do końca" - powiedział Goncalves.

Do finiszu w Buenos Aires pozostały jeszcze dwa etapy.

Standingi po X i XI etapie:

1 Marc Coma
2 Paulo Gonclaves
3 Toby Price
4 Pablo Quintanilla
5 Stefan Svitko
6 Ruben Faria
7 David casteu
8 Laia Sanz
9 Jakes Ivan
10 Olivier Pain
12 Helder Rodrigues
18 JoanBarreda
20 Javier Pizzolito
23 Jeab Azevedo

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę