tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Puchar Polski Pit Bike SM wystartował z wielką mocą!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Puchar Polski Pit Bike SM wystartował z wielką mocą!

Autor: Informacja prasowa 2019.05.07, 12:39 Drukuj

78 zawodników stanęło na starcie pierwszej rundy Pucharu Polski Pit Bike SM, która odbyła się w koszalińskim Motoparku. Rywalizacja w nowej formule zgotowała publiczności niezapomniane widowisko.

Nowością w rozgrywkach na mini motocyklach jest łącznie wyścigów według uzyskanych czasów, a nie klasami. Efektem takiej selekcji jest rywalizacja najszybszych zawodników, niezależnie od wieku i mocy motocykla. W najmocniejszej stawce rywalizują nastolatkowie i doświadczeni zawodnicy.

NAS Analytics TAG

- Nowa formuła z podziałem na wyścigi w zależności od uzyskanego czasu na pewno sprawiła, że Puchar Polski Pit Bike SM stał się jeszcze bardziej widowiskowy - potwierdza Marek Szkopek, aktualny mistrz Polski w wyścigach motocyklowych, trener MX Otopit Toruń.

- W jednym wyścigu może jechać młody zawodnik na stockowym motocyklu i doświadczony na znacznie mocniejszym sprzęcie. Dla młodych jest to wielkie wyzwanie i pokazanie prawdziwego kunsztu, muszą mocno nadrabiać techniką jazdy, pokonując szybciej zakręty, bo zbilansować przewagę mocniejszych pit bike. Taką walkę mogliśmy oglądać obu wyścigach grupy Elite, gdzie faworytem okazał się Milan Pawelec, jedenastolatek z Nowego Tomyśla.

Puchar Polski Pit Bike SM 14

Kuźnia talentów

Tradycyjnie punkty zdobywane są w sześciu klasach: Stock 90, Stock 125, Stock 150 i Stock 150 Junior, Pit Ladies i Super Pit. Jedyna klasa w której wyścig odbywa się odrębnie to najmłodsze w stawce dzieci.

- Oczywiście tu podstawą jest bezpieczeństwo. Rywalizacja najmłodszych zawodników jest ciekawa sama w sobie. Przypomnijmy, że to dopiero drugi sezon w którym ścigają się tak małe dzieci. Po wprowadzeniu nowej dyscypliny pit bike i obniżeniu wieku startów do ósmego roku życia, okazało się że nowa klasa była bardzo potrzebna. Na początku ścigało się kilku zawodników, teraz grupa ta rośnie w siłę, już na pierwszej rundzie obserwowaliśmy zmagania trzynastki śmiałków, w tym dwóch dziewczynek. To jest największy sens naszych działań i kuźnia młodych talentów - stwierdza Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

Waleczne zmagania zawodników Pucharu Polski Pit Bike SM, rozegrane w dwóch seriach wyścigów w grupach Stock 90, Rookie, Pro i Elite można obejrzeć na kanale YouTube, gdzie znajduje się zapis relacji live:

Kolejne zmagania w ramach Pucharu Polski Pit Bike SM już 8 czerwca na toruńskiej Awix Racing Arenie. Do rywalizacji wciąż można dołączyć. Podczas kolejnej rundy, również będzie można przystąpić do egzaminu na licencję.

Zwycięzcy pierwszej rundy Pucharu Polski Pit Bike SM

Stock 90

 1. Maksymilian Pawełczak
 2. Igor Teske
 3. Jeremiasz Wojciechowski

Stock 125

 1. Kacper Raniszewski
 2. Wiktor Majchrowski
 3. Mateusz Pasiuk

Stock 150 Junior

 1. Milan Pawelec
 2. Oleg Pawelec
 3. Mateusz Molik

Pit Ladies

 1. Joanna Miller
 2. Aleksandra Kotowska
 3. Dominika Orlik

Stock 150

 1. Mateusz Hulewicz
 2. Sebastian Stach
 3. Jakub Bajdalski

Super Pit

 1. Mateusz Wąsowski
 2. Monika Jaworska
 3. Mariusz Juszczak
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  na górę