tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pełen padok i trybuny w Toruniu. Spektakularny sukces Pucharu Polski Pit Bike SM!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pełen padok i trybuny w Toruniu. Spektakularny sukces Pucharu Polski Pit Bike SM!

Autor: Materiał partnera 2019.06.12, 13:28 Drukuj

Druga runda Pucharu Polski Pit Bike SM pokazała po raz kolejny, że nowa dyscyplina ma w sobie olbrzymi potencjał. Na Awix Racing Arenie w Toruniu zameldowało się 99 zawodników!

-To rekord frekwencyjny- podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń, organizator wydarzenia. - Najbardziej cieszy mnie jednak liczba najmłodszych, pojawiło się ośmioro dzieci w jazdach pokazowych, które przygotowują się dopiero do startu w zawodach i na tor mogą wjechać już od szóstego roku życia. Do tego siedemnastka zawodników w klasie Stock 90. To stawka najmłodszych zawodników z licencją, a przypominam, że są to dzieci, w wieku 8-12 lat, które możliwość udziału w zawodach mają dopiero od roku. Po zatwierdzeniu minimotocykli pitbike jako dyscypliny motorsportu, udało się obniżyć wiek startów o cztery roczniki. Jest to jedyny słuszny kierunek dla rozwoju motorsportu. Kiedy widzimy progres, jaki robią mali rajderzy, wiemy, że nasza praca ma sens.

Dziś Puchar Polski Pit Bike SM przyciąga na każdą rundę zawodników z całego kraju. To, co zasługuje na podkreślenie, to fakt profesjonalizacji dyscypliny. Dzieci i młodzież uczestniczą w regularnych treningach, tworzą się szkółki i teamy. - To prawda, na zawody zawsze jeździmy rodzinnym teamem - mówi Andrzej Pawelec, były zawodnik wyścigów motocyklowych, który na swoim koncie ma kilka mistrzowskich tytułów. - My już się nie ścigamy, przyszedł więc czas na wsparcie naszych dzieci. Mój syn Oskar cieszy się, że spędza czas z kuzynami i tatą, a ojcowie mogą odnaleźć się w roli trenerów i wsparcia technicznego. To wspaniała sprawa, że możemy nasze doświadczenie przekazać kolejnemu pokoleniu, jeżeli mają samozaparcie i chcą ciężko trenować, nasza rola jest w tym, by pomóc im w rozwoju tej pasji. 

Puchar Polski Pit Bike SM Torun 2019 14

Wyjątkową atmosferę na paddocku Pucharu Polski Pit Bike SM czuć na odległość. Wsparciem dla zawodników są całe rodziny. - Zawodnicy rywalizują ze sobą na torze, a kiedy zdejmują kaski przybijają piątkę i rozmawiają o sytuacji podczas wyścigu, co mogą poprawić, jak pojechać jeszcze lepiej. Są przede wszystkim kolegami i koleżankami z jedną pasją. To naprawdę jest wspaniałe i buduje w tych młodych ludziach szacunek dla rywala. To jest sedno sportu, zasady fair play przede wszystkim. Mogę się wypowiedzieć, bo widzę Puchar Polski Pit Bike SM od środka. Przyjeżdżam tu tylko i wyłącznie jako tata i za każdym razem bawimy się z moim synem Mateuszem wyśmienicie - podkreśla Jacek Molik z Polskiego Związku Motorowego.

Zapis przebiegu zawodów można obejrzeć na kanale YouTube klubu Otopit. Kolejna runda Pucharu Polski Pit Bike SM już 6 lipca na torze Radom.

Zwycięzcy drugiej rundy

Pucharu Polski Pit Bike SM

Stock 90

1.Maksymilian Pawełczak
2.Jakub Stankiewicz
3.Igor Teske

Stock 125

1.Kacper Raniszewski
2.Wiktor Majchrowski
3.Mateusz Pasiuk

Stock 150 Junior

1.Milan Pawelec
2.Oleg Pawelec
3.Mateusz Molik

Pit Ladies

1.Dominika Orlik
2.Magdalena Stankiewicz
3.Paulina Adamska

Stock 150

1.Mateusz Hulewicz
2.Sebastian Stach
3.Patryk Stankiewicz

Super Pit

1.Alex Pawelec
2.Monika Jaworska
3.Michał Budziaszek


Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę