tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Licencje pit bike będą tańsze! PZM zadowolony z nowej dyscypliny NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Licencje pit bike będą tańsze! PZM zadowolony z nowej dyscypliny

Autor: Materiał partnera 2019.02.04, 14:25 Drukuj

Bardzo dobre wiadomości dla wszystkich zawodników pit bike. Wraz z nowym rokiem, obniżone zostały ceny licencji zawodniczych, zarówno dla nowych zawodników, jak i tych przedłużających dokument.

- Dla nas dyscyplina pit bike to swoisty eksperyment. Po prostu nigdy wcześniej, tak małe dzieci nie brały udziału w zawodach - mówi Jacek Bujański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motocyklowego w PZM.

- Nie było nawet konstrukcji motocykli, które by na to pozwalały. Kiedy pojawiła się alternatywa w postaci minimotocykli pit bike, z nisko osadzonym środkiem ciężkości, małymi kółkami, wszystko wskazywało na to, że będzie to bezpieczna dyscyplina.

Od zatwierdzenia jej oficjalnie w PZM, minął zaledwie rok. Dla nas był to czas analizy, obserwacji i weryfikowania. Chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych, więc nie ma taryfy ulgowej. Dziś możemy z pełną satysfakcją stwierdzić, że ten eksperyment się powiódł. Pit bike są bezpieczne i nawet przy bezpośrednim kontakcie zawodników, nie dzieje się nic co mogłoby powodować zagrożenie dla uczestników wyścigów.

To była również karta przetargowa, którą mogliśmy wnieść do ubezpieczyciela, bo to właśnie ubezpieczenie jest największą składową kosztu licencji. Cieszymy się, że udało się obniżyć koszty i mamy nadzieję, że będzie to kolejny argument, by zacząć przygodę z motorsportem od najmłodszych lat.

By zostać zawodnikiem pit bike, trzeba mieć skończone osiem lat. Dla osób w wieku 8-18 lat wydawane są licencje pit bike kadet, dla osób pełnoletnich licencje pit bike.

Dominika Orlik

Potrzebne dokumenty

Do wyrobienia licencji potrzebujecie badań od lekarza sportowego. Przypominamy, że ważne są one tylko pół roku, więc najlepiej zrobić je w miesiącu przystąpienia do licencji. Zadzwońcie również wcześniej z pytaniem, jakie badania będą potrzebne.

Lekarz osobom zdolnym do uprawiania motorsportu wbija pieczątkę do żółtej książeczki PZM (można ją pobrać na stronie związku). Osoby, które nie mają ukończonego 18. roku życia, wniosek o wydanie licencji muszą mieć podpisany przez oboje opiekunów prawnych. By wyrobić licencję zawodniczą musicie należeć też do klubu, potwierdzenie takiej przynależności jest wymagane podczas składania wniosku.

Jak zdać?

Z wypełnionym zgłoszeniem na egzamin (podpisanym przez rodziców w przypadku osób niepełnoletnich) stawiasz się na egzaminie. Są one organizowane przed każdą rundą. Egzamin teoretyczny dotyczy znajomości flag i zasad panujących na torze. Startujesz w zawodach, w których musisz być klasyfikowany, czyli po prostu je ukończyć. Po zawodach pobierasz z biura zaświadczenia potrzebne do wyrobienia licencji, składasz wniosek. Gotowe.

Najbliższa okazja, by zdać licencję już 13 kwietnia podczas Pucharu Polski Pit Bike SM. W Toruniu na Awix Racing Arenie odbędzie się pre-runda, podczas której możecie zdobyć uprawnienia i od pierwszej właściwej rundy zdobywać punkty.

W 2019 roku wyrobienie licencji pit bike będzie kosztowało 120 zł (plus 20 zł wydrukowanie) oraz 100 zł w przypadku przedłużenia dokumentu na kolejny rok. W zeszłym roku było to 220 zł przy nowym dokumencie i 160 przy jego przedłużeniu. Tak spora obniżka powinna więc wszystkich zawodników pit bike.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę