tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prywatna adowarka do motocykla elektrycznego. Teraz moesz j mie nawet w bloku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Prywatna adowarka do motocykla elektrycznego. Teraz moesz j mie nawet w bloku

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.05.23, 13:13 Drukuj

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych wyjaśnia, jak na podstawie nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych z 24 grudnia 2021 r. można zamontować prywatną ładowarkę dla pojazdów elektrycznych w budynku wielorodzinnym.

Ładowarki do pojazdów elektrycznych można już powoli kupić nawet w elektromarketach, ale nie wszyscy wiedzą, jak skorzystać z opcji ładowania w budynkach wielorodzinnych, gdzie każdy ma wydzielone miejsce parkingowe. PSPA w prosty sposób opisało, jak można to zrobić. W pierwszym kroku właściciel mieszkania, który posiada miejsce postojowe, składa odpowiedni wniosek do zarządcy budynku. Musi też zawrzeć oświadczenie o pokryciu kosztów zakupu i montażu ładowarki. W drugim etapie zarządca zleca sporządzenie ekspertyzy, która również musi być opłacona przez wnioskodawcę. Wniosek ma być rozpatrzony w terminie 30 dni od dnia złożenia lub od momentu przedstawienia ekspertyzy.

NAS Analytics TAG

Ważne jest, żeby wnioskodawca posiadał tytuł prawny do lokalu i stanowiska postojowego. Jeżeli więc wynajmujecie mieszkanie, to będziecie musieli dogadać się z jego właścicielem. Z odmową można się spotkać również przy negatywnym wyniku ekspertyzy, w przypadku braku oświadczenia o zobowiązaniu do pokrycia kosztów całej operacji, a także jeżeli wnioskodawca nie przedłoży zgody właściciela lokalu na instalację punktu ładowania. W lepszej sytuacji są osoby kupujące mieszkania w dopiero powstających inwestycjach. Jeżeli w budynku jest 10 miejsc lub więcej, to budynek musi być zaprojektowany w sposób umożliwiający instalację ładowarki na każdym z miejsc parkingowych. Przepis ten dotyczy również budynków remontowanych albo przebudowywanych. Powstałą też specjalna strona www.ladowarkawbloku.pl, gdzie znajdziecie opis procedury oraz wzory wniosków.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr