tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl elektryczny Delta-Xe rozpdzi sido 300 km/h. Zbudowa go zesp studentw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl elektryczny Delta-Xe rozpdzi sido 300 km/h. Zbudowa go zesp studentw

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.05.08, 22:49 Drukuj

Studenci z holenderskiego Uniwersytetu Twente zbudowali motocykl elektryczny, który może rozpędzić się do prędkości 300 km/h. Do produkcji użyto między innymi komponentów marki Suter.

Motocykl robi wrażenie już samymi liczbami, ponieważ silnik ma moc 150 kW, co stanowi odpowiednik 201 KM. Maksymalna prędkość to 299,4 km/h, a sprint od zera do setki zajmuje zaledwie 3 sekundy. Nadwozie zostało dostarczone przez firmę Suter znaną z wyścigów MotoGP. Kratownicowa rama jest wykonana z chromo-molibdenu i pochodzi od Bakker Framebouw. Bateria ma pojemność 13,5 kWh i jest litowo polimerowa. Nie wiadomo niestety, jaki jest zasięg maszyny. Moc i moment obrotowe są przenoszone na tylne koło przy pomocy łańcucha.

NAS Analytics TAG

Komponenty zawieszenia pochodzą od firmy Öhlins, a tarcze hamulcowe CeraCarbon Racing to produkt łączący ceramikę z włóknem węglowym. Zaciski hamulcowe wykonała firma Hel Performance z Włoch. Ciekawie skonfigurowano koła, ponieważ z przodu zastosowano aluminiową obręcz Marchesini, a z tyłu - magnezową. Motocykl został zaprezentowany na torze w Hengelo, a pojawi się w mistrzostwach świata oraz w holenderskiej serii na torze Assen. Łącznie przewidziano start w 4 wyścigach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr