tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kurs jazdy wycznie motocyklem elektrycznym. Nadciga niewesoa przyszo?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kurs jazdy wycznie motocyklem elektrycznym. Nadciga niewesoa przyszo?

Autor: Andrzej Sitek 2022.05.24, 10:45 Drukuj

Świat się zmienia. Milenialsi dorastali z Internetem. Generacja Z od najmłodszych lat korzysta z urządzeń mobilnych. W niedalekiej przyszłości pojawią się motocykliści, którzy nigdy nie jeździli dwukołowcem z silnikiem spalinowym.

Dzięki postępowi technologicznemu, infrastrukturalnemu i społecznemu, jaki w ciągu ostatnich kilku lat osiągnęły elektryczne motocykle i skutery, przyszłość zbliża się szybciej niż kiedykolwiek. Niektórzy widzą już świat, w którym motocykle spalinowe schodzą na dalszy plan, a może nawet ich nie będzie?

NAS Analytics TAG

Ośrodek szkoleniowy Easy Monneret na francuskiej wyspie Puteaux powstał po to, aby służyć rosnącej grupie kierowców jeżdżących wyłącznie na pojazdach elektrycznych. Szkoła oferuje obecnie cztery różne kursy dostosowane do różnych poziomów umiejętności, wieku i upodobań. Kursy są przeznaczone dla mieszkańców Puteaux, Paryża i największej aglomeracji kraju, czyli Île-de-France.

W praktyce zajęcia prowadzone przez Easy Monneret są jedynie kursami doszkalającymi, np. 7-godzinne szkolenie w zakresie prowadzenia motocykla o pojemności do 125 cm3 - co jest możliwe pod warunkiem posiadania kategorii B od przynajmniej 2 lat. Różnica polega na tym, że część praktyczna zajęć odbywa się wyłącznie na dwukołowcach zasilanych prądem. Oferta jest skierowana do uczestników, których po prostu nie interesuje jazda jednośladem z silnikiem spalinowym i nie przewidują takiej potrzeby w przyszłości.  

Okazuje się, że nowe kursy Easy Monneret cieszą się bardzo dużą popularnością. Chętnych jest tak dużo, że szkoła planuje utworzyć we Francji cztery kolejne ośrodki oferujące zajęcia i kursy prowadzone wyłącznie na motocyklach z napędem elektrycznym.

Jeszcze kilka lat temu jednoślad zasilany prądem z gniazdka był jedynie alternatywą, opcją dla klasycznego dwukołowca z silnikiem spalinowym. W końcu wszyscy wyrośliśmy i wychowaliśmy się na spalinowych motorynkach, simsonach, komarach, itd. Zapach benzyny i warkot silnika są dla nas oczywistością. Ale dla nowych pokoleń bardziej naturalny może okazać sie swąd spalonej izolacji lub widok wtyczki w gniazdku motocykla. I wiecie co? Chyba nic na to nie poradzimy…  

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr