tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polskie drogi. Coraz lepsza jako nawierzchni, wicej autostrad i ekspreswek
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polskie drogi. Coraz lepsza jako nawierzchni, wicej autostrad i ekspreswek

Autor: Raff 2019.09.04, 11:58 Drukuj

Systematycznie poprawia się stan polskich dróg. Jak wynika z opublikowanego właśnie raportu NIK, prawie 60% skontrolowanych odcinków jest w dobrym stanie. Dynamicznie rośnie także liczba autostrad i ekspresówek.

Wyniki kontroli NIK nie są może spektakularne, ale pokazują pewien pozytywny trend - choć liczba nowych dróg w Polsce rośnie dynamicznie, te dotychczasowe nie pozostawiane są na pastwę losu i mają się coraz lepiej.

NAS Analytics TAG

Najwięcej zastrzeżeń Najwyższa Izba Kontroli miała, co ciekawe, nie do stanu dróg jako takiego, ale do zasad organizacji ich utrzymania. Stwierdzono, że zarządca, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie określała precyzyjnie kosztów napraw, nie analizowała efektywności wydatków na bieżące utrzymanie sieci dróg, a nadzór nad podległymi jednostkami był niewystarczający.

W efekcie środki, które przeznaczane są na bieżące utrzymanie dróg nie były rozdysponowane w sposób optymalny. Skutek dla kierowców był taki, że wiele dróg było utrzymanych w stanie niezadowalającym.

Ogólny wydźwięk informacji opublikowanej przez NIK jest jednak pozytywny - drogi są w coraz lepszym stanie, choć liczba odcinków w stanie złym utrzymuje się na podobnym poziomie. Dynamicznie rośnie też długość autostrad i dróg ekspresowych - mamy już w Polsce prawie 1700 km autostrad i prawie 2200 km dróg ekspresowych.

Prace budowlane na wielu odcinkach idą pełną parą, na innych trzeba szukać wykonawców. Co i gdzie się buduje?

 • S3 między Polkowicami a Lubinem
 • S5 z między Mosiną a Lipnem i między Gnieznem a Grudziądzem
 • S6 między Nowogardem a Koszalinem
 • S7 z Płońska do Mławy
 • S7 od Janek do Grójca i w okolicach Skarżyska Kamiennej
 • S17 z Warszawy do Lublina w pobliżu miejscowości Zakręt
 • S19 z Lublina do Rzeszowa
 • S61 od Podborza przez Łomżę, Szczuczyn i Suwałki aż do granicy z Litwą
 • A1 z Piotrkowa Trybunalskiego do Częstochowy
 • S2 Południowa Obwodnica Warszawy

Opisywane prace powinny zakończyć się maksymalnie do 2023 roku. Większość jest już prawie gotowa, a zatem w przyszłym roku będziemy mogli z tej listy wykreślić sporą część pozycji.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

  NAS Analytics TAG
  na gr