tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policyjne drony przeciw... motocyklistom NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policyjne drony przeciw... motocyklistom

Autor: Lovtza 2016.07.13, 15:29 15 Drukuj

Krakowska drogówka od dłuższego czasu walczy z niepokornymi motocyklistami. Kilkukrotnie już informowaliśmy Was o nalotach urządzanych przez policję na miłośników dwóch kółek w Małopolsce, z których cześć zakończyła się mniejszą lub większą zadymą i oficjalnymi wyjaśnieniami ze strony funkcjonariuszy.

Teraz krakowska policja w walce o ład i porządek na ulicach Krakowa chce wykorzystać najnowszą technologię, a konkretnie drony. Oficjalne tłumaczenie jest takie, że urządzenia te maja pomóc w wyłapywaniu rebelianckiej frakcji motocyklistów, którzy wieczorami urządzają (wg. narracji policji) wyścigi, hałasują i narażają na stres okoliczne okazy flory i fauny. Dotychczas policjanci ścigali ich radiowozami, a w swoich heroicznych wysiłkach wykorzystywali także słynne smartfony. Skuteczniejsze mają być drony. Funkcjonariuszom wystarczyć mają nakręcone filmy, aby aspołeczny element poruszający się z nieprzepisowymi prędkościami na alei Trzech Wieszczów można było namierzać oraz karać bez ryzyka uszkodzenia wysokiej jakości radiowozów.

NAS Analytics TAG

Wkrótce ma okazać się, jak skuteczny jest pomysł krakowskich stróżów prawa. Ale mając rozległe doświadczenia w posługiwaniu się małymi kamerami (podobnymi do tych mocowanych na dronach), przy słabym świetle i filmowaniu pojazdów  w ruchu… już teraz możemy przewidzieć jak wielki pożytek będzie z dronów. A nie doszliśmy nawet do środków zaradczych, które zapewne podejmą sami inwigilowani…

Foto: Policja

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 10
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Myszon18 14/07/2016 07:30

Czwartkowe Bora Bora xD

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę