tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policjanci na motocyklach doskonalili swoje umiejtnoci. Funkcjonariusze gotowi do sezonu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policjanci na motocyklach doskonalili swoje umiejtnoci. Funkcjonariusze gotowi do sezonu

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.05.15, 22:27 Drukuj

Na zamkniętym dla ruchu nowym odcinku drogi krajowej numer 61 w Konarzycach odbyło się szkolenie motocyklowe dla policjantów z Podlasia. Funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności wraz z ratownikami medycznymi.

Motocykle policyjne pozwalają szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia i są bardzo skuteczne w ściganiu piratów drogowych. Policjanci stale podnoszą swoje umiejętności, żeby jeszcze lepiej wykorzystać maszyny, które mają do dyspozycji. Szkolenie, które odbyło się na drodze krajowej numer 61 w Konarzycach było zorganizowane dla policjantów z Podlasia, ale dołączyli do nich również ratownicy z białostockiego pogotowia ratunkowego. Ćwiczenia obejmowały omijanie przeszkód, manewr nagłego hamowania, dynamiczne pokonywanie zakrętów i wreszcie zawracanie motocyklem na wąskich drogach.

NAS Analytics TAG

Policjanci na motocyklach są narażeni na takie same zagrożenia, jak cywilni motocykliści, a więc każde szkolenie doskonalące technikę jazdy jest na wagę złota. Chociażby w maju jeden z funkcjonariuszy zginął, kiedy jadąc na sygnale wyprzedzał kolumnę samochodów i jeden z kierowców postanowił skręcić w lewo. Sierż. szt. Adam R. wraz z kolegą jechali na miejsce wypadku pod Człuchowem. Skoro kierowcy mają problem, by dostrzec policję jadącą na sygnale, to tego typu szkolenia i wzmożona czujność mogą uratować policjantom zdrowie i życie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr