tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Podróż bez ograniczeń - z południa na północ Indii MV Agustą F4
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Podróż bez ograniczeń - z południa na północ Indii MV Agustą F4

Autor: Janusz Bębenek 2019.08.09, 12:02 1 Drukuj

Od gorących plaż nad oceanem do najwyższych partii Himalajów - jeden z właścicieli sportowej MV Agusty F4 RC AMG #94 zapomniał na kilka dni o jej pierwotnym przeznaczeniu i przejechał całe Indie. W kilka dni pokonał 6 tysięcy kilometrów, często w bardzo trudnych warunkach. A motocykl? Cały i zdrowy!

Harish Rossi z miasta Chennai jest zdeklarowanym fanem włoskiej motoryzacji i od dwóch lat właścicielem przepięknej MV Agusty F4 RC AMG #94, na której przejechał w tym czasie już ponad 20 tysięcy kilometrów. Planując podróż przez całe Indie chciał udowodnić, że motocykle sportowe nadają się nie tylko na tor.

__________________________________________

Jazda po drogach tego kraju to często po prostu jazda offroadowa. Było to więc dla pięknej, ale pozornie delikatnej Włoszki spore wyzwanie. Wyprawa Harisha zaczęła się w najbardziej wysuniętym na południe mieście Indii - Kanyakumari. W tych okolicach temperatura w ciągu dnia potrafi dojść do 44 stopni, podróżnik zdecydował się więc na ryzykowną jazdę nocą.

W drodze na północ pokonywał średnio 800 km dziennie, a jego MV Agusta stawała się lokalną sensacją na każdej przerwie na tankowanie. Motocykl budził pozytywne emocje u wszystkich napotkanych ludzi, a Harish zyskał wielu nowych znajomych.

Najtrudniejszy etap wyprawy to oczywiście Himalaje, w których przyszło się zmagać z fatalnymi drogami, osunięciami ziemi a także niską temperaturą. Na najwyżej położonej, dostępnej dla pojazdów drodze w Indiach, a drugiej na świecie - Khardung La - Harish i jego MV Agusta musieli zatrzymywać się co 10 minut na złapanie oddechu i dojście do siebie. Brak tlenu na wysokości ponad 5000 m n.p.m., słabej jakości paliwo i skostniałe dłonie.

Mimo trudności, było warto. 6 tysięcy km w 9 dni, wśród zmiennych indyjskich krajobrazów na trwale zapisało się w pamięci Harisha. A MV Agusta F4 udowodniła, że nie jest tylko ozdobą salonu.

Indii MV Agusta F4 1

 

__________________________________________

Indii MV Agusta F4 9

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:M 09/08/2019 16:55

Jak przewoził bagaż?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę