tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Podróż bez ograniczeń - z południa na północ Indii MV Agustą F4
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Podróż bez ograniczeń - z południa na północ Indii MV Agustą F4

Autor: Janusz Bębenek 2019.08.09, 12:02 1 Drukuj

Od gorących plaż nad oceanem do najwyższych partii Himalajów - jeden z właścicieli sportowej MV Agusty F4 RC AMG #94 zapomniał na kilka dni o jej pierwotnym przeznaczeniu i przejechał całe Indie. W kilka dni pokonał 6 tysięcy kilometrów, często w bardzo trudnych warunkach. A motocykl? Cały i zdrowy!

Harish Rossi z miasta Chennai jest zdeklarowanym fanem włoskiej motoryzacji i od dwóch lat właścicielem przepięknej MV Agusty F4 RC AMG #94, na której przejechał w tym czasie już ponad 20 tysięcy kilometrów. Planując podróż przez całe Indie chciał udowodnić, że motocykle sportowe nadają się nie tylko na tor.

NAS Analytics TAG

Jazda po drogach tego kraju to często po prostu jazda offroadowa. Było to więc dla pięknej, ale pozornie delikatnej Włoszki spore wyzwanie. Wyprawa Harisha zaczęła się w najbardziej wysuniętym na południe mieście Indii - Kanyakumari. W tych okolicach temperatura w ciągu dnia potrafi dojść do 44 stopni, podróżnik zdecydował się więc na ryzykowną jazdę nocą.

W drodze na północ pokonywał średnio 800 km dziennie, a jego MV Agusta stawała się lokalną sensacją na każdej przerwie na tankowanie. Motocykl budził pozytywne emocje u wszystkich napotkanych ludzi, a Harish zyskał wielu nowych znajomych.

Najtrudniejszy etap wyprawy to oczywiście Himalaje, w których przyszło się zmagać z fatalnymi drogami, osunięciami ziemi a także niską temperaturą. Na najwyżej położonej, dostępnej dla pojazdów drodze w Indiach, a drugiej na świecie - Khardung La - Harish i jego MV Agusta musieli zatrzymywać się co 10 minut na złapanie oddechu i dojście do siebie. Brak tlenu na wysokości ponad 5000 m n.p.m., słabej jakości paliwo i skostniałe dłonie.

Mimo trudności, było warto. 6 tysięcy km w 9 dni, wśród zmiennych indyjskich krajobrazów na trwale zapisało się w pamięci Harisha. A MV Agusta F4 udowodniła, że nie jest tylko ozdobą salonu.

Indii MV Agusta F4 1

 

NAS Analytics TAG

Indii MV Agusta F4 9

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:M 09/08/2019 16:55

Jak przewoził bagaż?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę