tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pakuj się nad morze - już we wrześniu startuje IV Motocyklowy Rajd Latarników!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pakuj się nad morze - już we wrześniu startuje IV Motocyklowy Rajd Latarników!

Autor: Informacja prasowa 2018.08.25, 10:20 Drukuj

Morze Przygód - pod takim hasłem organizowana jest co roku, jedna z najciekawszych, turystycznych imprez motocyklowych w Polsce. To jedyny przygodowy rajd motocyklowy w Polsce, którego trasa wiedzie szlakiem Latarni Morskich, a uczestnicy tras ADV mają możliwość podjęcia próby przejazdu plażą. Każdą edycję odwiedza kilkuset motocyklistów z całej Polski, co świadczy o dużej atrakcyjności Rajdu.

Tu liczy się przygoda - Rajd Latarników to motocyklowa impreza na orientację, w której nie liczy się prędkość przejazdu, tylko przyjemność podróżowania i poznawania piękna regionu Pomorza. Uczestnicy pokonują ściśle wytyczoną trasę na podstawie mapy przygotowanej przez organizatorów. Na trasie zlokalizowane są ciekawe próby sprawnościowe z użyciem motocykli oraz oryginalne zadania do wykonania na punktach kontrolnych.

NAS Analytics TAG

Region i trasy rajdu - Większość tras została wytyczona w regionie gminy Choczewo położonej na terenie Pobrzeża Kaszubskiego. Gminę charakteryzuje nieskażone morskie powietrze z dużą zawartością jodu oraz czyste, dzikie plaże. Jest to region polodowcowy, który wyróżnia się zróżnicowaną rzeźbą terenu dużą ilością lasów i zasobne w ryby, czyste jeziora. Gmina ma również ciekawą i bogatą, sięgającą czasów średniowiecza, historię. W tym roku organizatorzy zabiorą cię w odległe czasy i będziesz podróżował drogami mającymi nawet 3000 lat! Odwiedzisz i zobaczysz mało znane, prehistoryczne grodziska położone na terenie, gdzie dawno temu sięgała linia brzegowa Morza Bałtyckiego.

Na żądnych przygód motocyklistów czekają 3 trasy:

1. Asfaltowa

Przejezdna dla wszystkich motocykli, niezależnie od pojemności, mocy silnika, marki, wyposażonych w każdego rodzaju opony.

2. Dzienna ADV

To propozycja dla miłośników szutrów, leśnych ścieżek i miejsc oddalonych od zabudowań. To propozycja przygody dla miłośników motocykli typu turystyczne enduro takich jak Triumph Explorer, BMW GS 1200/ 800, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere, ale także dla lekkich motocykli klasy 250. Całość przejezdna również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w terenie

3. Nocna ADV

Ściśle limitowana liczba miejsc startowych, o których decyduje kolejność zgłoszeń lub specjalne zaproszenie. Ze względu na trudność i duże emocje organizatorzy podkreślają, że jest to wybór tylko dla motocyklistów o mocnych nerwach.

Atrakcją obu tras ADV jest odcinek, który prowadzi po plaży!

Baza Rajdu - Historia tego cudownego miejsca liczy już dwieście lat. Uczestnicy nocują w zlokalizowanym niespełna 4 km od nadmorskich plaż Pałacu Sasino.
Partnerzy Rajdu przygotowali wiele atrakcji i dodatkowych niespodzianek dla uczestników. Już od piątku wszyscy chętni będą mogli testować wybrane modele motocykli Honda na specjalnie wytyczonych trasach zarówno asfaltowych jak i ADV.

Kiedy - IV edycja Rajdu Latarników odbędzie się w dniach 7-9 września 2018.

Więcej informacji oraz możliwość zarejestrowania się na stronie: https://motopomocni.pl/turystyka/rajd-latarnikow/

Dołącz do Latarników na Facebooku: https://www.facebook.com/Rajdlatarnikow/

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę