tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pakuj si nad morze - ju we wrzeniu startuje IV Motocyklowy Rajd Latarnikw!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pakuj si nad morze - ju we wrzeniu startuje IV Motocyklowy Rajd Latarnikw!

Autor: Informacja prasowa 2018.08.25, 10:20 Drukuj

Morze Przygód - pod takim hasłem organizowana jest co roku, jedna z najciekawszych, turystycznych imprez motocyklowych w Polsce. To jedyny przygodowy rajd motocyklowy w Polsce, którego trasa wiedzie szlakiem Latarni Morskich, a uczestnicy tras ADV mają możliwość podjęcia próby przejazdu plażą. Każdą edycję odwiedza kilkuset motocyklistów z całej Polski, co świadczy o dużej atrakcyjności Rajdu.

Tu liczy się przygoda - Rajd Latarników to motocyklowa impreza na orientację, w której nie liczy się prędkość przejazdu, tylko przyjemność podróżowania i poznawania piękna regionu Pomorza. Uczestnicy pokonują ściśle wytyczoną trasę na podstawie mapy przygotowanej przez organizatorów. Na trasie zlokalizowane są ciekawe próby sprawnościowe z użyciem motocykli oraz oryginalne zadania do wykonania na punktach kontrolnych.

NAS Analytics TAG

Region i trasy rajdu - Większość tras została wytyczona w regionie gminy Choczewo położonej na terenie Pobrzeża Kaszubskiego. Gminę charakteryzuje nieskażone morskie powietrze z dużą zawartością jodu oraz czyste, dzikie plaże. Jest to region polodowcowy, który wyróżnia się zróżnicowaną rzeźbą terenu dużą ilością lasów i zasobne w ryby, czyste jeziora. Gmina ma również ciekawą i bogatą, sięgającą czasów średniowiecza, historię. W tym roku organizatorzy zabiorą cię w odległe czasy i będziesz podróżował drogami mającymi nawet 3000 lat! Odwiedzisz i zobaczysz mało znane, prehistoryczne grodziska położone na terenie, gdzie dawno temu sięgała linia brzegowa Morza Bałtyckiego.

Na żądnych przygód motocyklistów czekają 3 trasy:

1. Asfaltowa

Przejezdna dla wszystkich motocykli, niezależnie od pojemności, mocy silnika, marki, wyposażonych w każdego rodzaju opony.

2. Dzienna ADV

To propozycja dla miłośników szutrów, leśnych ścieżek i miejsc oddalonych od zabudowań. To propozycja przygody dla miłośników motocykli typu turystyczne enduro takich jak Triumph Explorer, BMW GS 1200/ 800, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere, ale także dla lekkich motocykli klasy 250. Całość przejezdna również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w terenie

3. Nocna ADV

Ściśle limitowana liczba miejsc startowych, o których decyduje kolejność zgłoszeń lub specjalne zaproszenie. Ze względu na trudność i duże emocje organizatorzy podkreślają, że jest to wybór tylko dla motocyklistów o mocnych nerwach.

Atrakcją obu tras ADV jest odcinek, który prowadzi po plaży!

Baza Rajdu - Historia tego cudownego miejsca liczy już dwieście lat. Uczestnicy nocują w zlokalizowanym niespełna 4 km od nadmorskich plaż Pałacu Sasino.
Partnerzy Rajdu przygotowali wiele atrakcji i dodatkowych niespodzianek dla uczestników. Już od piątku wszyscy chętni będą mogli testować wybrane modele motocykli Honda na specjalnie wytyczonych trasach zarówno asfaltowych jak i ADV.

Kiedy - IV edycja Rajdu Latarników odbędzie się w dniach 7-9 września 2018.

Więcej informacji oraz możliwość zarejestrowania się na stronie: https://motopomocni.pl/turystyka/rajd-latarnikow/

Dołącz do Latarników na Facebooku: https://www.facebook.com/Rajdlatarnikow/

 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr