tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Opcja “Marne szanse". Ucieczka motorowerem przed policj w orach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Opcja “Marne szanse". Ucieczka motorowerem przed policj w orach

Autor: Janusz Bbenek 2020.06.04, 13:15 Drukuj

Od dobrych kilku lat do prowadzenia motorowerów nie wystarczy już dowód osobisty. Nie wszyscy o tym pamiętają lub chcą pamiętać, a niektórzy w sytuacji zatrzymania przez policję decydują się na najgłupszy krok z możliwych - ucieczkę. Tak było ostatnio w Żorach, gdzie 23-letni kierowca motoroweru podjął beznadziejną próbę zgubienia pościgu. 

Uwagę policjantów patrolujących 1 czerwca ulice Żor zwrócił kierujący motorowerem w stylu supermoto, który przekraczał linie ciągłe na drodze. Stan samego pojazdu również wzbudzał wątpliwości - tablica rejestracyjna zamontowana była wewnątrz tylnego błotnika. 

NAS Analytics TAG

Motorowerzysta nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać, miejscami stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników dróg, ale przede wszystkim dla siebie. W pościg ruszyły trzy radiowozy, które po krótkim pościgu zatrzymały go w rejonie skrzyżowania DK 81 z Aleją Zjednoczonej Europy. 

23-latek był trzeźwy, nie posiadał natomiast uprawnień do prowadzenia motoroweru. Pojazd oprócz nieprawidłowo zamontowanej tablicy posiadał uszkodzony reflektor, nie miał także drogomierza. Ucieczka przed policją jest przestępstwem, zatrzymanemu grozi teraz aż 5 lat więzienia. 

Przypomnijmy: prowadzić motorower na dowód osobisty mogą tylko osoby urodzone przed 13 stycznia 1995 roku. Wynika to z tego, że przepisy o obowiązkowym prawie jazdy kat. AM wprowadzono 13 stycznia 2013 roku, a prawo nie działa wstecz - kto przed tą datą skończył 18 lat, dożywotnio zachowa ten przywilej. Osoby młodsze muszą posiadać prawo jazdy AM (mozliwe do zdobycia od 14 roku życia) lub wyższej kategorii, w tym B.

Zdjęcia: KMP Żory

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr