tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowa Aprilia Tuareg 660 ze sporym polizgiem. Kiedy j zobaczymy?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowa Aprilia Tuareg 660 ze sporym polizgiem. Kiedy j zobaczymy?

Autor: Raff 2020.04.14, 13:35 Drukuj

Aprilia Tuareg w nowej wersji wciąż nie może doczekać się premiery. Mimo że pierwszą zapowiedź widzieliśmy na stoisku producenta podczas targów EICMA w 2018 roku, motocykl wciąż pozostaje w planach.

Pierwszego Tuarega Aprilia stworzyła w połowie lat 80. na fali popularności rajdu Paryż-Dakar. Ostatni egzemplarz wyjechał z fabryki w Noale w roku 1994. W modelu tym stosowano wiele różnych silników - od dwusuwowych 50 cm3 i 125 cm3 do czterosuwowego 600 cm3. Tuareg startował w rajdzie Paryż -Dakar od roku 1989.

NAS Analytics TAG

W ubiegłym roku, podczas targów EICMA producent "pokazał" statyczny koncept nowego modelu. Wprawdzie motocykl ukryty był w terrarium z bujną roślinnością, ale kilka detali, takich jak felgi szprychowe z kostkowymi oponami, wysoki wydech, kratownicowa rama pomocnicza i handbary można było obejrzeć.

Wiadomo na razie tyle, że Tuareg 660 napędzany będzie połową silnika stosowanego w Tuono V4 i RSV4, ale "cięcia dokonano tak, że wyszła dwucylindrowa rzędówka. Silnik ten ma napędzać także RS660. Początkowo plany Aprilii przewidywały premierę nowego Tuarega w 2021 roku, ale jesteśmy niemal pewni, że z termin będzie trudny do dotrzymania, ze względu na czasowy przestój wielu fabryk.

Spodziewamy się, że konkurent Yamahy Tenere 700 pojawi się najwcześniej w 2022 roku. Zdjęcie tytułowe jest wizualizacją, przygotowaną przez magazyn Motociclismo.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr