tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Norwegia usuwa bariery linowe z drg. To efekt walki motocyklowego rodowiska
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Norwegia usuwa bariery linowe z drg. To efekt walki motocyklowego rodowiska

Autor: Raff 2020.10.16, 12:06 Drukuj

Norwegia usuwa bariery linowe ze swoich dróg. To konsekwencja ofensywy motocyklowych organizacji z Wielkiej Brytanii i Australii, które walczą o całkowitą likwidację niebezpiecznych "gilotyn".

Jednym z pierwszych odcinków, z którego znikną niebezpieczne bariery linowe, będzie sześciokilometrowy odcinek drogi w pobliżu stolicy Norwegii, Oslo. Co ciekawe, tamtejszy zarząd dróg poważnie potraktował opinię nawet nie norweską, a tę, pochodzącą od Departamentu Infrastruktury Irlandii Północnej.

NAS Analytics TAG

Jak pisaliśmy w lipcu tego roku, przedstawiciele Motorcycle Action Group, brytyjskiej organizacji zrzeszającej użytkowników jednośladów, uzgodnili z Departamentem Infrastruktury Irlandii Północnej, że bariery linowe są skuteczne w przypadku większych pojazdów, ale stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa motocyklistów.

Taki rozwój sytuacji nie byłby możliwy bez wcześniejszego audytu zabezpieczeń drogowych, przeprowadzonego w australijskim stanie Victoria. Wyniki potwierdziły, że nie istnieją dowody na korzystny wpływ lin na bezpieczeństwo motocyklistów.

Decyzja Norwegów zmotywowała rzecznika Australijskiego Stowarzyszenia Motocyklistów do wystosowania pisma do parlamentarzystów. Domaga się on usunięcia barier linowych, wskazując, że stanowią one śmiertelne zagrożenie dla życia użytkowników jednośladów.

Stan Victoria jest przypadkiem szczególnym, ponieważ bariery linowe są tam jednymi z najczęściej stosowanych barier drogowych. Jak twierdzi Australijskie Stowarzyszenie Motocyklistów, w żadnym innym miejscu na świecie lin nie wykorzystuje się tak często jak w stanie Victoria.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr