tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Norton powraca cay na biao. Indyjski waciciel zapowiada sze nowych modeli
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Norton powraca cay na biao. Indyjski waciciel zapowiada sze nowych modeli

Autor: Raff 2020.10.30, 17:21 Drukuj

Sześć nowych nazw modeli zgłosił do urzędu patentowego nowy właściciel marki Norton - indyjski TVS. Wygląda na to, że niesława, jaką okrył brytyjską markę Stuart Garner, może zostać zmazana.

Electra, Fastback, Navigator, Nomad, Ranger i Combat - takie nazwy zgłosił do urzędu patentowego UE nowy właściciel Nortona - indyjski koncern TVS, który w kwietniu stał się właścicielem brytyjskiej marki za 16 mln funtów.

NAS Analytics TAG

Przypomnijmy - poprzedni właściciel, Stuart Garner, sprzeniewierzył miliony funtów pochodzących od inwestorów i brytyjskiego rządu, a także narobił gigantycznych zaległości podatkowych. Łączne zadłużenie Nortona wynosi dziś 28 mln funtów.

Pomysłem nowego właściciela jest zacząć wszystko od nowa. Inspiracją do tworzenia nowych modeli ma być, a jakże bogata historia marki, czego dowodem są właśnie nazwy zarejestrowanych modeli. Navigator produkowany był w latach 1960-1965, Electra zbudowana była na jego bazie, Fastback to najbardziej znana wersja Commando 750 i jednocześnie ostatnim modelem przed zamknięciem firmy w 1977 roku. Podobnie z trzema pozostałymi nazwami - także nawiązują do historii.

Trudno powiedzieć kiedy TVS uruchomi produkcję, jednak, jeśli weźmie się pod uwagę, że dokumentacja i linia produkcyjna modelu Atlas była już gotowa, pierwsze motocykle mogą pojawić się nawet w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że nie będą zabijać cenami, jak dotąd.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr