tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle elektryczne KTM E-DUKE i Husqvarna E-PILEN zapowiedziane. Co planuje Stefan Pierer?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle elektryczne KTM E-DUKE i Husqvarna E-PILEN zapowiedziane. Co planuje Stefan Pierer?

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.02.08, 08:39 Drukuj

W prezentacji wyników za 2021 r. pojawiły się także zapowiedzi przyszłych motocykli koncernu Pierer Mobility AG. Wśród nich są między innymi elektryczne nakedy Husqvarny i KTM.

Producent przedstawił w prezentacji cztery motocykle elektryczne przyszłości i każdy z nich ma w sobie coś ciekawego. Nakedy KTM E-DUKE i Husqvarna E-PILEN prawdopodobnie będą dzielić tę samą platformę, jak ma to miejsce obecnie w przypadku wersji spalinowych. Producent zakłada umieszczenie silnika o mocy odpowiadającej 13,5 KM oraz baterii o pojemności 5,5 kWh. Co ciekawe, akumulator będzie umieszczony na stałe, a więc właścicieli czeka ładowanie z gniazdka.

NAS Analytics TAG

Nieco inaczej sytuacja ma wyglądać przy modelu KTM Freeride E LV, o którym wiadomo tyle, że pojawi się w 2023 roku, jego silnik będzie miał moc około 12 KM, a prąd dostarczy demontowalna bateria. Przewidywana cena ma się zmieścić w pułapie poniżej 10 tys. euro. Wreszcie czwarta nowość to model E10 z wymienialnym akumulatorem i mocą silnika wynoszącą zaledwie 0,7 KM, więc albo będzie to sprzęt dla najmłodszych, albo coś pomiędzy rowerem a motocyklem elektrycznym.

W prezentacji czytamy jeszcze, że Stefan Pierer przeznaczył 25 mln euro na rozwój centrum elektromobilności w austriackim Anif. Pracuje w nim około 400 osób, które są odpowiedzialne za stworzenie i rozwój napędów oraz jednośladów elektrycznych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr