tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nie wierzy w motocykle elektryczne, ale sam bdzie je produkowa. Stefan Pierer o przyszoci
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nie wierzy w motocykle elektryczne, ale sam bdzie je produkowa. Stefan Pierer o przyszoci

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.01.13, 21:10 Drukuj

Stefan Pierer, który jest prezesem Pierer AG, które z kolei jest właścicielem marek KTM, Husqvarna i GasGas, wypowiedział się na temat elektrycznej przyszłości. Choć jest ona nieunikniona, to austriacki biznesmen nie pała do niej miłością.

Pierer udzielił wypowiedzi dla portali Motorcyclesports.net oraz SpeedWeek.com. Choć w produkcji jest KTM Freeride E, a niedługo pojawią się także elektryki z logo Husqvarny, to uważa on, że motocykle elektromobilność to nonsens. Co więcej, uważa, że do 2035 roku zawodnicy będą się ścigać na maszynach z silnikami spalinowymi, choć chciałby, żeby to trwało wiecznie.

NAS Analytics TAG

Schodząc nieco z obłoków Pierer dodał, że według niego motocykle z silnikami o pojemności 125 cm3 zostaną w całości zastąpione przez elektryki w ciągu najbliższych 10 lat. Dla mocniejszych maszyn widzi przyszłość w ekologicznych paliwach, choć badania potwierdzają, że na razie nie ma to zbyt wiele wspólnego z ekologią.

Podczas konferencji prasowej Pierer dodał, że mocne motocykle to nonsens przepychany przez polityków bez naukowej wiedzy. Elektryczny odpowiednik motocykla MotoGP musiałby mieć baterię o wadze 500 kg, żeby przejechać dystans wyścigowy taki, jaki pokonują maszyny spalinowe. Zwrócił także uwagę, że akumulatory na padoku są ładowane przy pomocy generatorów na ropę.

Idealna wizja, którą zresztą chcą podążać między innymi japońskie koncerny, jest taka, że silniki spalinowe z nami zostaną, ale będą czystsze. Na ile te wizje się sprawdzą? To okaże się w najbliższych dekadach.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr